Rishikimi i kufjeve pa tel MEE audio M9B

rishikimi m9b-mee-audio

Lëshimi i modeleve të reja të iPhone 7 ka shënuar fillimin e fundit për lidhjen e kufjeve në pajisjet mobile Apple, pasi nuk ishte kompania e parë që zgjodhi eleminimin e kësaj lidhje klasike që ka qenë me ne për më shumë se 65 vjet . Kështu që ndryshimi nuk ishte aq i vështirë, Apple sjell një përshtatës rrufe në mënyrë që përdoruesit më hezitues të vazhdojnë të përdorin kufjet e tyre me një lidhje foleje, ndërsa ata fillojnë të shkëmbejnë kufjet e tyre për ato pa tel.

Aktualisht në treg mund të gjejmë një numër të madh të kufjeve pa tel, modele që mbulojnë të gjitha llojet e çmimeve. Logjikisht sa më pak para që duam të shpenzojmë, aq më pak specifikime do të gjejmë. Sot do të analizojmë kufjet M9B të MEE audio, kufje që na ofrojnë karakteristika që rivalizojnë modelet e shumë markave që mund t'i gjejmë aktualisht në treg. me një çmim shumë tërheqës.

Kush është audio Mee?

Edhe pse kjo firmë mund të tingëllojë si asgjë për shumë përdorues, ata nuk janë të huaj në botën e muzikës. Mee Audio filloi udhëtimin e saj në 2005 duke iu përkushtuar zhvillimit të kufjeve që ofrojnë dizajn dhe cilësi audio ideal për adhuruesit e muzikës. Mee përqendrohet në kufjet sportive dhe kufjet hi-fi për dashamirët më të kërkuar të muzikës. Aktualisht Mee audio na ofron një numër të madh të pajisjeve pa tela dhe me tela që mbulojnë praktikisht të gjitha nevojat që mund të kenë përdoruesit. Përveç kësaj, çmimet e tyre përshtaten gjithashtu në të gjitha xhepat.

Mikrofoni dhe kontrollet e integruara

m9b-mee-audio-301

Avantazhi kryesor që na ofrojnë kufjet pa tela në krahasim me ato tradicionale është mundësia e mbajtjes së pajisjes sonë në çdo xhep pa qenë e nevojshme të rrethoheni nga kabllot, një sherr sidomos kur mbërrin ftohja. Nëse ato gjithashtu integrojnë jo vetëm mundësinë e dëgjimit të muzikës por gjithashtu Ato gjithashtu përfshijnë një mikrofon për të bërë dhe marrë telefonatakufjet fitojnë shumë pikë, veçanërisht për ata përdorues që marrin një numër të madh telefonatash gjatë gjithë ditës.

Dizajni në vesh

m9b-mee-audio-315

Altoparlantët me një sistem anulimi të zhurmës kanë tendencë të kenë çmime më të larta se normalja dhe të shpëtojnë nga xhepat e shumë përdoruesve. Kufjet M9B shfaqin një dizajn në vesh që është përshtatet me madhësinë e veshit tonë dhe kjo gjithashtu na izolon në një masë të madhe nga zhurma që na rrethon dhe që mund të ndërhyjë në riprodhimin e muzikës në bisedën që po zhvillojmë.

Një nga problemet kryesore me të cilat përballemi me këtë lloj kufjesh është se ato mund të mos i përshtaten veshit tonë. Për të zgjidhur këtë problem, M9B përfshijnë 4 madhësi të ndryshme të jastëkut duke ofruar një përshtatje me porosi, një tipar që duhet vlerësuar në këtë lloj pajisjeje.

Lidhja me shumë pika

m9b-mee-audio-290

M9B na lejon lidhni dhe përdorni ato njëkohësisht në deri në dy pajisje, në mënyrë që t'i përdorim ato çdo ditë me iPhone dhe iPad tonë pa qenë nevoja t'i çiftojmë vazhdimisht. Lidhja me shumë pika është një tjetër nga avantazhet për të marrë parasysh që na ofron ky model specifik i Mee audio.

Përmbajtja e kutisë

 • Kufje me valë M9B në vesh.
 • Kabëll mikro-USB për të karikuar kufjet.
 • 4 adaptorë që t’i përshtaten veshit të përdoruesit sa më shumë që të jetë e mundur.
 • Manuali i perdoruesit.

Specifikimet e kufjeve pa tela M9B

 • Frekuenca e përgjigjes së altoparlantit: 20 Hz deri 20 kHz
 • Bluetooth: 4.0
 • Diapazoni: 10 metra
 • 4 orë rishikim të muzikës.
 • 4,5 orë bisedë.
 • 180 orë në pushim.
 • Tiempo de carga: 90 minuta.
 • Lidhja e karikimit: mikro-USB (karikuesi dhe kablli nuk përfshihen).
 • Mikrofoni: i gjithëdrejtuar.
 • Frekuenca e përgjigjes së mikrofonit: 1oo Hz deri në 10 kHz
 • Ndjeshmëria: -42dB +/- 3db
 • Distanca e kabllit lidhës midis kufjeve: 58 cm
 • Pesha: 16 gram.
 • Lloji i përshtatjes: në vesh

Ku mund ta blej?

MEE Audio M9B janë në dispozicion përmes Zocotity.es për vetëm 27,99 euro.

Mendimi i redaktorit

Kufje wireless MEE audio M9B
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
27,99 a 34,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Cilësia e zërit
 • çmim
 • cilësi
 • Paketim i shkëlqyeshëm
 • Kontrolli i vëllimit
 • Mikrofoni i integruar
 • 4 pads me madhësi të ndryshme

Contras

 • Vetëm në të zezë
 • 4,5 orë autonomi që mund të përmirësohet

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.