Parrot Zik 2.0, kufjet pa tela që të tjerët do të dëshironin të ishin

papagall-zik-2-13

Zgjedhja e kufjeve të mira nuk është një detyrë e lehtë. Ka mijëra modele, secili me barazimin e vet dhe është e rrallë që të blejmë disa dhe të jemi të lumtur që nga fillimi. Ndërsa koha kalon, ne shkojmë tek ata, por para kësaj do të kemi kaluar shumë kohë në kërkim të paravendosjeve që u përshtaten preferencave tona. Kjo është diçka që nuk do të ndodhë me ju Papagall Zik 2.0. Si të gjithë, ajo do të ketë barazimin e vet, por mund ta modifikoni nga pirgje falas që është në dispozicion në App Store. Mos harroni analizën tonë në lidhje me këto kufje inteligjente dhe të gjithanshme nga Parrot.

Përmbajtja e kutisë

papagall-zik-2-6

Parrot Zik 2.0 mbërrijnë në një kuti normale, si çdo tjetër që janë të përgatitur të duken mirë në një dyqan ose vitrinë. Unë e komentoj këtë sepse kam parë marka të tjera që vijnë në rastin e tyre, diçka që duket shumë mirë dhe lehtëson transportin e kufjeve. Sigurisht, është vetëm një koment i vogël. Pasi të hapen kutia, ne ngremë kartonin aty ku janë kufjet dhe gjejmë:

 • Kufje Parrot Zik 2.0
 • Kabllo USB
 • Kabëll jack 3.5 mm.
 • Daulle.
 • Një çantë për të mbrojtur kufjet.
 • Manuali i përdoruesit.

 

papagall-zik-2-4 papagall-zik-2-5

 

Teli USB do ta përdorim për karikoni baterinë kur të mbarojmë dhe Fole 3.5 mm është të lidhni kufjet me çdo dalje audio, siç është ajo e çdo kompjuteri ose smartphone.

papagall-zik-2-7

 

Bateria është e përfshirë, por po i çmontuar. Somethingshtë diçka që e shoh shumë pozitive, pasi besoj se të gjitha bateritë në botë përfundimisht do të pushojnë së punuari dhe të jesh në gjendje ta ndryshosh atë aq lehtë sa me këto kufje do ta bëjë më të lehtë gjetjen e një zëvendësimi dhe ndryshimin e tij në të ardhmen. "Problemi", në thonjëza, është se nuk ka vizatim në udhëzime ta vesh, diçka që më ka munguar. Së pari, në mënyrë që të mos shihni shumë prej saj, shkronjat që tregojnë pozicionin e kufjeve (L për të majtën dhe R për të djathtën) janë në të bardhë në alumin dhe në fillim nuk jeni të sigurt se cila është, derisa të shihni ata

Në udhëzimet thuhet për të ngritur Tapa magnetike të altoparlantit të majtë, dhe pa një vizatim, ne nuk dimë fare se çfarë të bëjmë. Në realitet, është shumë e lehtë. Siç mund ta shihni në imazhin vijues, aparati i majtë është çmontuar plotësisht. Për ta hequr atë duhet të përdorim pak forcë për të ndarë magnetët. Kjo është e gjitha. Dhe nëse heqja e tij është e lehtë, vendosja e tij është edhe më e lehtë. Thjesht po e lë të ndezur.

 

papagall-zik-2-12

 

Bateria mund të mbajë afërsisht 8 orë me gjithçka që shkon, por mund të mbërrijë në 18h nëse aktivizojmë mënyrën e udhëtimit. mënyra e udhëtimit çaktivizon panelin e prekjes dhe Bluetooth-in, duke lënë në punë vetëm atë që është e nevojshme. Për të dëgjuar muzikë në këtë mënyrë duhet ta bëjmë me kabllon e lidhur.

 

Dizajn

Dizajni që nuk do të them është më i miri në botë. Bërja e kufjeve të mira dhe të bukura është e vështirë. Ajo që mund të them është se ato janë jetojnë shumë më bukur që në foto, posaçërisht sapo t’i heqim kufjet pak për t’i përshtatur në madhësinë e kokës. Në kutinë ato duken joproporcionale, por kjo sepse janë në pikën më të ulët.

Sfungjerët e kufjeve dhe prekja e tyre më kanë befasuar këndshëm. prekja është shumë e butë, ndryshe nga kufjet e tjera që janë të vështira që nga fillimi. Madhësia për të vendosur veshët mund të jetë e drejtë, në varësi të madhësisë së veshëve të secilit. Unë mendoj se të miat nuk janë saktësisht të vogla dhe ato më përshtaten mirë, kështu që unë mendoj se hapësira është e saktë për shumicën e njerëzve, duke qenë në gjendje t'i vendos ato të plota (të rëndësishme për mua).

 

papagall-zik-2-10

 

Në pjesën e poshtme të kufjes së djathtë kemi butonin e energjisë (drita e kuqe gjatë karikimit dhe e bardha kur ndizet), Porti 3.5 mm dhe USB.

Lidhur me ngjyrat, ajo është në pesë ngjyra të ndryshme, të cilat janë të bardha, blu, të zeza, të verdha, kafe dhe portokalli.

Cilësia e tingullit

Jam i bindur që cilësia e zërit ndryshon në varësi të asaj që po dëgjon muzikë. Ka përdorues që preferojnë kufje me besueshmëri të lartë pa barazimin praktik dhe pastaj ka njerëz si unë, të cilët që kur isha i vogël kam dëgjuar muzikë me bas dhe trefishim pak të ngritur. Per mendimin tim, tingulli është shumë më i mirë se kufjet e tjera E kam provuar. Megjithëse më kanë thënë që kufjet e tjera që kam janë shumë të mira, ato mund të jenë sepse kjo varet nga ajo muzikë dhe me volumin jo shumë të lartë. Kur vëllimi është pak më i lartë, ai humbet shumë nga cilësia e tij. Kjo është diçka që nuk më ka ndodhur me Parrot Zik 2.0, ose nëse më ka ndodhur mua, ka humbur më pak cilësi.

Basi i këtyre kufjeve mund të ngrihet mjaft lart pa ndikuar shumë në tingull, gjë që tregon disa nga shkathtësia e tyre. Unë kam provuar kufje në të cilat nëse e ngremë shumë basin, tingulli tingëllon sikur kufjet janë dëmtuar, dhe kjo është diçka që rrallë do të ndodhë me këta Parrots.

tingull-papagall

Sistemi i anulimit të zhurmës

Diçka shumë interesante është sistemi i anulimit të zhurmës. Përveç dy pikave të anulimi normal, nuk është mënyra e rrugës (modaliteti i rrugës), i cili është një mjedis i anulimit të zërit që, në teori, na lejon të dimë se çfarë po tingëllon përreth nesh. Nga sa kam testuar, sistemi është pothuajse perfekt.

Duket e rëndësishme të përmendet kjo shkarkoni aplikacionin për iPhone Papagall Zik 2.0 Ose ndryshe, do të na mungojë gjysma e kufjeve. Nga ana tjetër, kur jemi duke ruajtur parazgjedhjet tona, kufjet do të na ofrojnë një paravendosje inteligjente që quhet të jetë vendosja përfundimtare për ne. Në rastin tim, të jesh dikush që dëgjon një larmi të tillë metaleve të rëndaAshtë pak e vështirë, por jo e pamundur, dhe në të vërtetë vjen afër.

kontrollet

Parrot Zik 2.0 na lejoni kontrolloni disa gjëra në iPhone tonë. Padyshim gjëja e parë që mundemi kontrolli është muzika. Në pjesën e djathtë të veshit, në pjesën e jashtme, ku është e gjitha e qetë dhe pa asnjë shenjë, ekziston një panel prekës. Ne mund të bëjmë sa vijon:

 • Luaj / ndalo muzikë.
 • Rritja / zvogëlimi i vëllimit.
 • Gjurmoni përpara / prapa.
 • Merrni telefonata.
 • Thirrni Siri.

 

kontrollet-papagalli

 

El paneli prekës është shumë i ndjeshëm, kështu që në fillim ne do ta ndalojmë muzikën pa dashje shumë herë, por nuk mendoj se do të jetë ndryshe nga hera e parë që prekim një smartphone. Çështja është, ne nuk e kontrollojmë forcën derisa të mësohemi me të. Sapo të merremi me të, nuk do të dëshirojmë të provojmë asgjë tjetër. Ne madje do të besojmë se duhet të përdorim më shumë forcë sesa në fillim.

Aplikimi Parrot Zik 2.0

Zbatimi është ai që do të na bëjë të mendojmë se po përdorim të ndryshëm. Me të, pas regjistrimit, ne mund të kontrollojmë se si duam të tingëllojë muzika jonë. Ne mund të bëjmë sa vijon:

 

papagall-zik-aplikacion

 

 • Shikoni se sa bateri kanë lënë kufjet tuaja.
 • Konfiguro Anulimin e Zhurmës. Duke rrëshqitur gishtin tuaj, ne do të ndryshojmë midis konfigurimeve të ndryshme. Nëse e fikim muzikën, sistemi do të dëgjojë tinguj të jashtëm në përpjekje për të anuluar frekuencën e tij.
 • Vendosni reverbën.
 • Barazoni duke rrëshqitur midis opsioneve të ndryshme.
 • Barazoni manualisht.

 

aplikacion papagalli

 

 • Emërtoni kufjet.
 • Aktivizoni ose çaktivizoni detektorin e lëvizjes, i cili do të ndalojë muzikën / aktivizoni telefonin (për të marrë telefonatën normale) nëse i heqim ato.
 • Aktivizoni ose çaktivizoni opsionin për t'u lidhur automatikisht me pajisjen e fundit kur ta aktivizojmë.

 

aplikacion papagalli

 

 • Vendosni një kohë pas së cilës muzika do të ndalet.
 • Aktivizoni paralajmërimin me zë për të na treguar se kush po na telefonon (duhet ta shkarkoni zërin dhe duhet shumë kohë për tu instaluar).
 • Diçka jo shumë e rëndësishme, por mund të ndryshoni ngjyrën e ndërfaqes së aplikacionit.

 

aplikacion papagalli

Përfundim

Parrot Zik 2.0 është provë se ne nuk kemi pse të rrëmbehemi nga modat. Ka kufje të tjerë më të mirë për të shkuar në rrugë, por kush është ata janë larg këtyre Parrots për nga cilësia dhe opsionet. Mundësia e kontrollit të secilës prej opsioneve nga smartphone-i ynë është shumë komode dhe aq më tepër kur konfigurojmë paravendosjet për grupe të veçanta, këngë ose albume. Çmimi i saj, diçka më shumë se 300 € në Amazon dhe 349 € në faqen e saj zyrtare, nuk mund të thuhet se është një çmim i ulët, por nëse e krahasojmë me markat e tjera që ofrojnë më pak me një çmim më të lartë, nuk mund të thuhet se është e tepruar. Ata më kanë rrahur që nga momenti kur fillova të zotëroj aplikacionin.

Mendimi i redaktorit

Papagall Zik 2.0
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
349
 • 80%

 • Papagall Zik 2.0
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 78%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 87%
 • Përfundon
  Redaktori: 93%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%
 • tingull
  Redaktori: 93%

rekuizitë

 • Ata nuk shqetësohen pas disa orësh përdorimi
 • Bateria mund të zëvendësohet lehtësisht
 • Tingull i mirë në çdo stil muzike
 • Një larmi e gjerë e opsioneve të tingullit në aplikacionin celular

Contras

 • Humbni veçoritë pa aplikacionin
 • Nuk përfshin përshtatësin për rrymën elektrike
 • Dizajn i papërmirësueshëm

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Colilla dijo

  Vlerësim shumë i mirë Pablo, pavarësisht kësaj unë do t'i jepja më shumë nota në dizajn, megjithëse kjo është diçka më personale

  1.    Paul Aparicio dijo

   Në dizajn është se unë jam bipolar. Unë e dua atë me rrahje, por i kisha dhe ata u kthyen në më pak se 24 orë sepse anulimi i tyre i zhurmës po bënte të vetën (dukej si i prishur). Me këto nuk e kam pasur atë problem, por jam i kushtëzuar nga ai dizajn, i cili më ka "vjedhur" zemrën.

   Por kini kujdes, nëse njëra nga të këqijat është dizenjimi dhe dy të tjerët janë që ai të mos ketë një përshtatës të rrymës dhe se aplikacioni është i nevojshëm. Për mua, të këqijat janë më tepër pika që mund të përmirësohen, dhe aplikimi nuk është aspak një dobësi. A është se me aplikacionin opsionet shumëzohen me 1.000.000.

   1.    Juan Colilla dijo

    hahaha Unë kurrë nuk kam pasur goditje kështu që nuk mund ta komentoj atë

 2.   Sode Eder dijo

  Ato mund të karikohen me çdo lloj ngarkuesi siç është iphone ose samsung