Pikat kryesore të CES 2022

Jemi në mes të CES 2022, ku prezantohen risitë kryesore teknologjike të vitit dhe Ne kemi zgjedhur ato më interesantet të fokusuara në produktet e Apple.

anker

Anker konsolidon si një nga markat kryesore të aksesorëve iPhone për bateri ose karikues të jashtëm, por ka edhe shumë produkte të tjera nën marka të tjera si Nebula, Soundcore ose Eufy.

Webkamera Ankerworks B600 Ai kombinon një kamerë 2K me katër mikrofona, altoparlantë të integruar dhe një shirit LED për të ndriçuar fytyrën tuaj, perfekt për video-konferenca si në shtëpi ashtu edhe në punë. Me veçori të fokusuara për të përmirësuar cilësinë e imazhit dhe zërit, kjo kamerë në internet kushton 229 €.

Videdoorbell me kamerë të dyfishtë Eufy na prezanton një koncept të ri të video intercomit me dy kamera, një 2K përpara dhe një tjetër 1080p të fokusuar poshtë me idenë që jo vetëm të kapim imazhet e kujtdo që i afrohet shtëpisë sonë, por edhe të shikojmë nëse na lënë një paketë dhe e mbajnë u kontrollua. Pa tarifa mujore dhe me ruajtje në bazë të përfshirë, çmimi i tij është 249 €.

Dhe nëse ajo që kërkoni është një projektor për të shijuar filmat tuaj në ekranet gjigante, i riu Nebula Cosmos dhe Cosmos 4K do t'ju lënë të impresionuar. Dy projektorë lazer, i pari 1080p, i dyti 4K UHD, me altoparlantë të integruar, Android 10 si sistem operativ me të gjitha aplikacionet e disponueshme të transmetimit dhe 2400 lumen ANSI për t'i shijuar në maksimum. Çmimi i tij është 1599 € për modelin normal dhe 2199 € për modelin 4K UHD.

prag

Prodhuesi i aksesorëve HomeKit ka prezantuar një kamerë të re në natyrë. E përputhshme me HomeKit Secure Video dhe me një sensor infra të kuqe dhe një dritë të fuqishme LED, është certifikuar IP55 për t'i bërë ballë motit të keq. Është Outdoor Eve Cam ka një kënd shikimi prej 157º dhe ka një çmim prej 249,95 dollarë. Përveç kamerës, janë paraqitur perde inteligjente që janë të përputhshme me HomeKit dhe që përdorin teknologjinë Thread për t'u lidhur me aksesorin tuaj qendror.

Chipolo

Prodhuesi i aksesorëve për gjurmimin e objekteve ka paraqitur një kartë që të mos humbisni portofolin tuaj. E përputhshme me aplikacionin Find Apple, dizajni i saj është ai i një karte krediti, kështu që përshtatet në mënyrë të përkryer në foletë e kartave të portofolit tuaj. Për sa kohë që është brenda mundësive të iPhone-it tuaj, do të mund ta gjeni lehtësisht dhe duke u integruar me aplikacionin Find, ai do të përdorë pajisje të tjera Apple pranë kur të jetë jashtë mundësive. Çmimi i tij është 35 dollarë dhe do të jetë i disponueshëm nga shkurti.

scosche

Scosche ka zbuluar një mori aksesorësh për smartfonë në CES 2022, shumë prej tyre të pajtueshëm me sistemin MagSafe të Apple. Montimet e makinave MagicMount Pro Charge5, me ngarkesë. përmes sistemit MagSafe, MagicMount MSC, i cili përdor kabllon MagSafe të Apple për të karikuar pajisjen tuaj dhe MagicMount Pro MagSafe, i cili nuk përfshin një funksion karikimi, përdorni magnetët në unazën MagSafe për të mbajtur (dhe për të ngarkuar pak) iPhone tuaj ndërsa jeni duke vozitur.

Dy aksesorët që më kanë tërhequr më shumë vëmendjen kanë qenë dy altoparlantë portativë. BoomCan MS me një madhësi të vogël dhe Bluetooth 5.0, i cili është i lidhur magnetikisht me iPhone tuaj nëpërmjet sistemit MagSafe, dhe BoomBottle, më i gjatë dhe më i fuqishëm, i cili është gjithashtu i lidhur magnetikisht me iPhone-in tuaj dhe përfshin një hapës të integruar të shisheve. Të dyja janë të papërshkueshme nga uji, të dizajnuara për t'u dhënë muzikë festave tuaja dhe kanë një bateri të integruar që t'i çoni kudo që dëshironi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.