E re në gamën e Philips Hue Line: një llambë më e ndritshme, një shirit LED i rinovuar dhe një llambë e re

Philips është një nga prodhuesit kryesorë të emetuesve të dritës si në ndriçimin publik ashtu edhe në atë shtëpiak. Lider botëror, është i njohur për cilësinë e produkteve të tij. Disa vjet më parë atij iu desh të adaptohej në kohërat e reja dhe të ndalonte prodhimin e llambave të tij flakëruese, halide dhe natriumi dhe të fillonte të investonte dhe hulumtonte në botën e re LED.

Dhe sigurisht, ai bëri shumë mirë. Pas ndryshimit drastik që çoi në shfaqjen e LED-ve në tregun e ndriçimit, produktet e tyre janë akoma më të mirat (dhe më të shtrenjtat) në treg. Tani sapo keni dorëzuar një llambë me prizë E27 me 1.600 lumen. Pothuajse asgjë.

Katalogu i produkteve Philips Hue i pajtueshëm me teknologjitë aktuale të kontrollit Wi-Fi, sapo është zgjeruar me tre produkte të reja: një llambë 21 lumen A1.600, një shirit të ri LED dhe një llambë tavoline të re të quajtur Philips Hue Bloom. Le të shkojmë nga pjesë.

Philips Hue White A21

Philips sapo ka lansuar të vetat llamba më e ndritshme në gamën e ngjyrave. Hue White A21 ofron 1.600 lumen, ekuivalente me llambat inkandeshente të vjetra 100W. Mund të ndriçojë plotësisht një kuzhinë ose ndonjë dhomë me masa normale. Ka rregullim wireless. Ato do të jenë në dispozicion përmes kanaleve të rregullta të shpërndarjes Philips në fund të korrikut. Do të ketë një çmim amerikan prej 20 dollarësh.

Philips Hue Lightstrip Plus me Bluetooth

Britmë

Një shirit i ri LED dhe një llambë e rinovuar Bloom.

Tani gjithashtu lançon një shirit të ri LED. Isshtë përshtatja e tij e njohur tashmë Philips Hue Lightstrip Plus, por me lidhje Bluetooth në vend të wifi që njohim. Me këtë lloj lidhjeje të re, nuk kërkon një qendër për të punuar, megjithëse është akoma në përputhje me shpërndarësin Hue. Deri në tetë shirita mund të lidhen në seri. Ato mund të blihen në kuti dy-metërshe me një shirit me 79,99 dollarë dhe zgjatjet e një metri me 24,99 dollarë.

Llambë tavoline Hue Bloom

Pajisja e tretë e risive të sotme të Philips është një duke rinovuar llambën tuaj të tryezës Bluetooth Hue Bloom. Ai ka fituar shkëlqim, i cili arrin deri në 500 lumen dhe ngjyra më të pasura, përfshirë dritën më të bardhë se versioni i mëparshëm. Tani temperatura e ngjyrës mund të rregullohet midis 2.000K dhe 6.500K. Ai do të jetë gjithashtu i disponueshëm në dyqanet e rregullta të produkteve Philips nga fundi i korrikut, me një çmim amerikan prej 69,99 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.