Roku do të nisë një aplikacion për Apple Watch

Roku për Apple Watch

Në javët e fundit, ne kemi parë se si shumica e set-top box-eve dhe televizioneve që aktualisht janë në dispozicion në treg, televizionet Roku, Fire Stick, Samsung dhe Sony, tashmë ata kanë në dispozicion aplikacionin Apple TV, një aplikacion që i lejon ata të hyjnë si në shërbimin video streaming ashtu edhe në katalogun e disponueshëm në iTunes.

Pajisjet Roku e kanë pasur tashmë të disponueshëm aplikacionin për pak më shumë se një muaj, një aplikacion që gjithashtu jep qasje në HBO, Showtime dhe Apple TV Channles, por nuk do të jetë e vetmja risi që ky prodhues planifikon të implementojë, që së shpejti do të nisë një aplikacion për Apple Watch.

Logjikisht, ky aplikacion nuk do të na lejojë të shijojmë shërbime video streaming nga kyçi, por është i përqendruar në të bëhet një telekomandë e shërbimit. Ky aplikacion do të na lejojë të kemi shpejt qasje në kanalet e ndryshme që na ofron Roku, kanale që shfaqen sipas renditjes në të cilën ne i kemi shtuar, më i fundit është i pari që mund të jetë në dispozicion.

Kërko me zë është një tjetër nga funksionet që do të ofrojë ky aplikacion. Duke klikuar në ikonën e mikrofonit, do të mund të themi Apple Watch "Start Hulu", "Search Comedies", "Switch to HDMI 1" ... Ky funksion nuk është i disponueshëm në të gjitha pajisjet dhe televizionet Roku.

Funksioni i fundit që do të na ofrojë ky aplikacion është mundësia e gjeni pajisjen në distancë. Kur ekzekutoni këtë funksion, kontrolli do të nxjerrë një tingull që do të na lejojë ta gjejmë atë midis jastëkëve të divanit, ku zakonisht fshihen kontrollet. Kjo veçori, si ajo më lart, është e disponueshme në TV dhe pajisje të zgjedhura Roku.

Roku është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Kanada dhe në shumicën e vendeve të Amerikës Latine. Deri në vitin 2020, kompania dëshiron zgjerohet në pjesën tjetër të vendeve evropiane ku nuk është ende i disponueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.