Si të rregulloni problemin e aplikacionit PayPal që punon në një terminal të prishur nga burgu

paypal-foto

Gjithnjë e më shumë zhvillues nuk po lejojnë që aplikacionet e tyre të punojnë në pajisje të prishura nga burgu. Pokémon GO është një shembull i qartë pasi që falë jailbreak-ut, zhvilluesi e di që në botën e jailbreak-ut gjithçka është e mundur. Por nuk është e vetmja. PayPal është një tjetër aplikacion që nuk lejon përdoruesit ta përdorin atë nëse terminali i tyre po shijon jailbreak. Ndryshe nga aplikacioni Pokémon GO që mbyllet automatikisht kur lëshohet, PayPal varet drejtpërdrejt pa na lejuar të kryejmë ndonjë funksion. Pra, nëse jeni lodhur duke u përpjekur të zbuloni se çfarë po ndodh, mos u ndalni në të, faji është jailbreak, jailbreak që gjithashtu na ofron një zgjidhje për ta bërë atë të funksionojë përsëri.

Duket se PayPal ka frikë se çfarë mund të bëjnë zhvilluesit me aplikacionin e tyre në pajisjet e prishura nga burgu Dhe për të shmangur problemet, ai ka vendosur të futë një kod në aplikimin e tij në mënyrë që të zbulojë nëse pajisja ku po funksionon është plotësisht e sigurt ose nëse është e prishur nga burgu. Problemi që PayPal nuk kishte është se zhvilluesit kanë lëshuar shpejt një copë toke përmes Cydia që lejon zgjidhjen e këtij problemi.

Rregulloni çështjen PayPal në pajisjet e prishura nga burgu

Shkulja për të cilën po flasim quhet PalBreak dhe është në dispozicion në repon BigBoss plotësisht falas. PalBreak hyn në veprim sapo të ekzekutojmë aplikacionin PayPal duke çaktivizuar çdo shkulje që po ekzekutohet në këtë moment, për të parandaluar që aplikacioni ta zbulojë atë dhe të mos prishet. Ky shkulje është i pajtueshëm me shumicën e shkuljeve të disponueshme në Cydia, megjithëse ndoshta nuk është me të gjitha, kështu që nëse aplikacioni PayPal vazhdon të prishet, problemi është ndoshta një nga shkuljet që keni instaluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.