Si të personalizoni shtesat e Mesazheve në iOS

Një nga avantazhet e iOS 11 është numri i panumërt i shtesave që po përshtaten me aplikacionin Messages, natyrisht, ndihmon përmirësimi vizual i aplikacionit, si dhe numri i mirë i funksionaliteteve që ai ka në dispozicion. Sidoqoftë, Për ata prej nesh që thjesht duan të bisedojnë shpejt me kontaktet tona, mund të jetë tepër shqetësuese.

Kjo është arsyeja pse në iPhone të Actualidad duam t'ju mësojmë sot me disa hapa të thjeshtë sa e lehtë është të personalizosh ndërruesin e aplikacioneve iOS 11 Messages, ose si ta heqim qafe pothuajse përgjithmonë.

Ekzistojnë dy metoda për të hequr qafe këtë funksion të lodhshëm, e para është më e thjeshtë, dhe është se nëse klikojmë në ikonën "A" të App Store për Mesazhet përzgjedhësi i aplikacionit zhduket, por kjo do të funksionojë për ne ndërsa aplikacioni është i hapur, veçanërisht duke pasur parasysh që shtesat janë akoma aktive edhe pse janë të fshehura, kështu nxirrni përfundimin se ndër të tjera ata po konsumojnë burime nga iPhone-i ynë, diçka që ne nuk duam ta harxhojmë në veçoritë që nuk i përdorim. Kjo është arsyeja pse ne do të kërkojmë një zgjidhje që është pak më komplekse, por që do ta zgjidhë problemin pothuajse plotësisht.

Prandaj, nëse klikojmë në butonin «. . . » që shfaqet në të djathtën ekstreme të ndërruesit të aplikacioneve do të gjejmë një zgjedhës të aplikacioneve, kështu që kemi mundësinë e çaktivizimit të të gjitha aplikacioneve. Pasi ta kemi bërë, do të shohim se na mbetet «Digital Touch» dhe «App Store». Ne nuk do të jemi në gjendje të eleminojmë këtë të fundit, ajo që mund të bëjmë është të rrëshqasim nga e djathta në të majtë për të hequr Digital Touch nga të preferuarat dhe për të lënë vetëm App Store, kjo do të ishte ekuivalente e çaktivizimit të plotë të ndërruesit të zgjerimeve dhe nuk do të rihapet më.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.