Beats Solo Pro, kufjet e reja të Apple për anulimin e zhurmës

Kufjet anuluese të zhurmës janë gjithnjë e më të pranishme në treg, pavarësisht kësaj, çmimi i tyre është zakonisht mjaft i lartë, veçanërisht në ato produkte që kanë një cilësi relativisht të mirë të audios. Ky lloj kufjesh izolon përdoruesin nga zhurma e jashtme që mund të pengojë kënaqësinë e duhur të muzikës, ky është një nga aplikimet e tij, megjithëse shumica i përdorin ato për të marrë performancë më të mirë kur përqendrohen. Sido që të jetë, Apple ka vendosur të lançojë të reja Cila do të jetë Beats Solo Pro me anulimin aktiv të zhurmës dhe me humbjen e një tipari të rëndësishëm?

Në nivelin e dizajnit, nuk është se Apple ka "thyer kokën" me dizajnin, në fakt ato janë mjaft të ngjashme me modelet e mëparshme, duke mbajtur markën "Beats" për një vit tjetër dhe duke rezistuar në shtypjen e ekranit të mollës së kafshuar në këto kufje të shiritave të kokës sa modë ishin dikur. Tani është epoka e kufjeve True Wireless si AirPods, veçanërisht në këtë rang çmimesh, kështu që Apple ka marrë shënim dhe merr parasysh që për të shitur këto kufje "të mëdha" është e nevojshme të ofrohet një stimul teknologjik Përtej një tingulli të fuqishëm, e gjithë kjo është sjellë nga këto Beats Solo të reja të cilave u shtohet emri "Pro".

  • Hej Siri dhe AirPlay 2
  • 22 orë autonomi me ANC (40 orë standarde)

Beats Solo Pro mbërrin me përfshirjen e popullaritetit Çipi H1 që Apple po instalon në produkte të ndryshme audio, si dhe një sistem aktiv të anulimit të zhurmës, për të cilin ne dimë pak dhe ende nuk kemi parë shkallën e performancës së tij. Në mënyrë të ngjashme, këto Beats Solo Pro vijnë për të konkurruar në rang çmimesh me alternativat ANC të Sony dhe gjithashtu Kygo A11 / 800, të gjitha të ngjashme në dizajn dhe funksionalitete. Por një gjë duhet të keni parasysh nëse doni të paguani 299 euro për këto Beats Solo Pro, y es que nuk keni fole 3,5 mm kështu që përdorimi i tij i nënshtrohet muzikës përmes Bluetoot, befasi? Ju mund t'i blini në këtë LINK.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.