Rrethi, një mënyrë e thjeshtë për të dërguar dhe marrë para nga celulari juaj

Pagesat me celularë janë këtu për të qëndruar dhe tashmë është shumë e zakonshme të paguash me smartphone në supermarket, kafene ose restorant. Por, përkundër faktit se pagesat midis njerëzve kanë qenë në dispozicion për shumë më gjatë se pagesat në dyqane, deri më tani asnjë platformë nuk ka arritur të jetë suksesi i nevojshëm sa për t’i popullarizuar ato.

Circle është një aplikacion falas dhe multiplatform që dëshiron të marrë drejtimin dhe t'i bëjë përdoruesit ta përdorin atë për të bërë pagesa midis njerëzve. Një ndërfaqe shumë e thjeshtë, pagesa të shpejta dhe pa komision, dhe aftësia për ta përdorur atë pavarësisht smartphone-it dhe bankës suaj ato janë pasuritë e mëdha me të cilat vlen për ta arritur atë. Ne e kemi testuar atë dhe do t'ju tregojmë se si funksionon.

Pasi të regjistroheni në aplikacion, do të shfaqen të gjitha kontaktet tuaja që e përdorin atë tashmë. Për ta përdorur atë, nuk duhet të shoqëroni llogarinë tuaj bankare nëse nuk e dëshironi, një kartë krediti do të jetë më se e mjaftueshme. Transferimi i fondeve nga karta juaj në llogarinë tuaj Rrethi është shumë e thjeshtë nga karta juaj e shoqëruar, dhe e njëjta gjë ndodh me transferimin nga aplikacioni në llogarinë bankare. Këtu ekziston një ndryshim midis lidhjes së kartës me Circle ose llogarinë tuaj, pasi transferimi në llogarinë tuaj do të jetë i menjëhershëm, ndërsa nëse është me kartën do të duhen disa ditë. Në çdo rast është falas.

Për të paguar dikë, thjesht duhet të krijoni një bisedë me të, ose me një grup miqsh. Ju mund ta dërgoni pagesën ose të kërkoni që t'ju bëhet një pagesë, pasi të keni nevojë dhe procedura nuk mund të jetë më e lehtë. Kur paguani, mund të zgjidhni të përdorni bilancin që keni grumbulluar brenda aplikacionit ose të thoni se ata e bëjnë tarifën direkt në kartën tuaj të kreditit. Nuk ka komisione për transaksione dhe shkëmbime valutash, pasi aplikohen ndryshimet që ekzistojnë në atë kohë. Nuk ka më justifikime për të vonuar në pagimin e llogarisë Netflix që ndani me shokët tuaj të dhomës. Gjithashtu, nëse bindni më shumë njerëz të regjistrohen me kodin tuaj të ftesës, mund të merrni para shtesë në llogarinë tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.