Sonos Beam me Dolby Atmos tani është realitet

Sonos ka përditësuar shiritin e tij më të popullarizuar dhe të përballueshëm, Sonos Beam, me një dizajn i përmirësuar, një procesor më i fuqishëm dhe atë që shumë përdorues dëshironin: Dolby Atmos.

Një nga tingujt më të mirë për vlerën për para nuk mund të jetë pa Dolby Atmos në këtë pikë, dhe Sonos tashmë e ka rregulluar këtë problem. Sonos Beam i ri e sjell këtë veçori për ta vendosur edhe një herë në mesin e opsioneve më të mira të blerjes për ata që duan të krijojnë Kinema e tyre personale në shtëpi. Procesori i tij i ri, deri në 40% më i fuqishëm, do të lejojë Pavarësisht se ka praktikisht të njëjtën strukturë të brendshme, rrezja e re Sonos mund të ofrojë një tingull më zhytës, të gjitha në një madhësi shumë kompakte, ideale për ata që nuk duan që pajisjet elektronike të jenë protagoniste të dhomës së tyre të jetesës.

Por Sonos Beam nuk është vetëm një shirit i shkëlqyer zanor, por është gjithashtu i përsosur për të shijuar muzikën tonë të preferuar. Kjo është përmirësuar më tej me lëshimin e Dolby Atmos Music dhe Ultra HD përmes Amazon Music. (Ne nuk dimë asgjë për Apple Music) përveç aftësisë për të deshifruar DTS Digital Surround Sound. E gjithë kjo me një çmim prej 499 € dhe mundësi për ta blerë atë nga 5 tetori.

Sonos gjithashtu ka përditësuar pak modelin e jashtëm, dhe nëse më parë përdorte një mbulesë tekstili, tani një skarë metalike me mijëra vrima është ajo që dominon në pjesën e përparme të shiritit, diçka që do të vlerësohet kur e pastroni. Për sa i përket lidhjes, ruhet lidhja e vetme HDMI eARC, kështu që nëse televizioni ynë është i pajtueshëm, gjithçka që duhet të bëjmë është të lidhemi dhe lidhemi. Sigurisht që mban mbështetje e integruar AirPlay 2 dhe Amazon Alexa.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.