Rrip Titaniumi i Ri Nomad, luks për Apple Watch tuaj.

Ne analizojmë rripin e ri Titanium për Nomad Appel Watch, një luks i vërtetë për orën tonë inteligjente që kombinon gjithashtu elegancën dhe komoditetin si asnjë tjetër.

Kur bëhet fjalë për të zgjedhur një rrip për Apple Watch tuaj, ka shumë për të zgjedhur dhe sot ne po testojmë një luks të vërtetë për orën tonë inteligjente, e cila është në kulmin e rripit të çmuar dhe ndalues ​​të lidhjes Apple. Rrip i ri titani i Nomad kombinon një material premium (Titani me pastërti 99%) me një dizajn shumë elegant dhe një mekanizëm mbyllës vërtet të mahnitshëm, i cili lejon që ajo të jetë një rrip metali me dy pjesë, diçka e rrallë.

Nomad na është mësuar me produkte me cilësi të lartë, dhe me këtë rrip për Apple Watch ato janë tejkaluar. Lehtë dhe me përfundime të shkëlqyera, ky model i zi (gjithashtu i disponueshëm në argjend) është i përgatitur të përballojë çdo ditë pa probleme. Modeli i mëparshëm, të cilin unë ende e kam, i ka rezistuar kohës me vetëm disa nota të vogla që ju tregoj në video, kështu që mos kini më të voglin shqetësim për të blerë atë të zi nëse është modeli që ju pëlqen. Për momentin të dy modelet (e zezë dhe e argjendtë) janë në dispozicion vetëm për madhësinë 42/44 mmsë shpejti do të jetë në dispozicion për modelet e vogla.

Rripi përshtatet në mënyrë të përsosur në Apple Watch. Ndarja në dy pjesë e bën të lehtë vendosjen në orë, falë një mbylljeje magnetike që Nomad përdor në shiritat e saj dhe që funksionon për mrekulli. Për të mbyllur rripin duhet vetëm t'i afroni të dy skajet, dhe magnetizmi do të bëjë pjesën tjetër, kështu që cTa veshësh me njërën dorë është lojë e fëmijëve. Rripi është mbyllur në mënyrë të përsosur dhe do të hapet vetëm nëse shtypni dy butonat e vegjël në të dy anët e mbylljes, siguria është e plotë. Lehtësia e saj e bën atë shumë të rehatshme për tu veshur.

Gjatësia e rripave është më se e mjaftueshme për çdo dore, që do të thotë që pothuajse me siguri do të duhet të hiqni disa lidhje. Mos u shqetësoni sepse mund ta bëni në shtëpi, pa pasur nevojë ta çoni në ndonjë dyqan oresh. Nomad përfshin të gjitha mjetet e nevojshme dhe për disa minuta do të keni rripin tuaj të rregulluar në mënyrë të përsosur në dore. Isshtë e vërtetë që rripi i lidhjes Apple ju lejon ta bëni atë pa mjete, por meqenëse është diçka që bëhet vetëm një herë, as ky nuk është një problem i madh.

Mendimi i redaktorit

Për dukshëm më pak se rripi i lidhjes Apple, ky rrip Titanium ju ofron të njëjtën cilësi premium dhe ndjesinë e produktit, me një material më të lehtë se çeliku dhe një fund të zi të matte që i reziston kohës shumë mirë dhe përdorimit të përditshëm. Çmimi i tij nuk është i ulët, por ky është një produkt që e meriton atë. Mund ta blini në secilën prej dy ngjyrave për 249 dollarë në faqen e saj zyrtare (lidhje) Ekziston një version çeliku me të njëjtin dizajn dhe përfundon për 149 dollarë (lidhje).

Rrip Apple Watch i Titanit
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 249
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materiale luksoze dhe përfundime
 • Të lehta dhe të rehatshme
 • Mbyllje e shpejtë dhe e sigurt magnetike

Contras

 • Sistemi rregullues konvencional që kërkon mjete

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Ajo faqe është një mashtrim total, unë kërkova atë të mëparshmin që ju thatë të bërë nga titan, dhe erdhi me gërvishtje dhe gërvishtje, dhe kur shkruani në faqe shumë e-mail nuk i kushtonin vëmendje, është më shumë që kam shkruar një përmbledhje në faqen e tyre të internetit dhe ata i fshijnë ato në mënyrë negative