Rripi Energjik Eve, një shirit tjetër inteligjent

Rripat e rrymës kanë qenë një pjesë e jetës sonë për një kohë të gjatë. Rritja eksponenciale e numrit të pajisjeve elektronike në shtëpinë tonë nuk korrespondon me një rritje proporcionale të numrit të bazave në dispozicion, dhe Nuk na mbetet gjë tjetër veçse të përdorim këto shirita pothuajse në çdo cep. Sot ne ju tregojmë një shirit tjetër për dizajnin, cilësinë e materialeve dhe performancën.

Bregu i Energjisë Eve është një shirit inteligjent i përputhshëm me HomeKit që do të dëshironi ta vendosni në një vend të dukshëm sepse ka një dizajn shumë të kujdesshëm, materiale të klasit të parë, dhe gjithashtu ju mund të kontrolloni përmes iPhone, iPad ose Mac, përmes Siri dhe ta integroni atë në automatizma dhe mjedise që keni krijuar, ndërsa ju ndihmon të kurseni para në faturën tuaj të energjisë elektrike.

Dizajn dhe materiale premium

Ky rrip i energjisë Eve është i ndryshëm nga momenti kur e nxirrni nga kutia. Unë kurrë më parë nuk kam pasur një shirit të bërë nga alumini me këto përfundime. Prandaj, bëhet një aksesor ideal nëse keni nevojë ta vendosni në një vend të dukshëm, si tryeza juaj. Alumini i anodizuar dhe ngjyra e zezë e plastikës e bëjnë atë një plotësues që përshtatet shumë mirë me iMac tuaj, për shembull. Por jo vetëm që qëndron në dukje, por shkon edhe më tej në detaje të tilla si ndarja dhe rregullimi i bazave, të cilat do t'ju lejojnë të lidhni tre pajisje pa marrë parasysh sa të mëdha janë transformatorët, pa ndërhyrë me njëri-tjetrin.

Tre çelsat e vegjël në njërin skaj lejojnë kontrollin manual të individualizuar të secilës prej tre prizave, dhe ato ndriçohen gjithashtu nga dritat LED për të ditur nëse spina është aktive (e ndezur) ose jo (e fikur). Kablloja është gjithashtu mjaft e gjatë (190cm) kështu që distanca në daljen më të afërt nuk duhet të jetë problem.

Nuk ka të bëjë vetëm me dizajnin, por edhe me masat e nevojshme të mbrojtjes në mënyrë që pajisjet tuaja të kyçura në këtë shirit të energjisë të mbrohen mirë. Ka mbrojtje nga mbingarkesat, qarqet e shkurtra dhe ato thumba të energjisë elektrike aq të dëmshme saqë përfundojnë duke prishur pajisjet tuaja të dashura dhe të shtrenjta elektronike.

Integrimi me HomeKit

Ne ende kemi më të mirën: pajtueshmërinë me HomeKit. Kjo rrip përfshin tre priza që mund të konfiguroni në aplikacionin tuaj Home dhe t'i integroni ato në të gjithë rrjetin tuaj të automatizimit të shtëpisë. Procesi i konfigurimit është shumë i thjeshtë (mund ta shihni në video) dhe prej andej mundësitë e ofruara nga kjo Energjetikë Eve me jashtëzakonisht të mëdha, pasi ju mund ta integroni atë në mjedise, automatizime, ta kontrolloni atë përmes zërit tuaj përmes Siri, ose përmes aplikacionit iOS Home, macOS.

Artikulli i lidhur:
Eve Extend, duke zgjeruar shtrirjen e pajisjeve tuaja Eve HomeKit

Shiriti përdor teknologjinë Bluetooth për t'u lidhur me qendrën tuaj të aksesorëve HomeKit, kështu që nuk duhet të jetë shumë larg tij, ose duhet të përdorni përsëritësin që Eve gjithashtu shet dhe që kemi analizuar në blogun tonë kohët e fundit. Eve ka punuar me këtë lloj lidhjeje për një kohë të gjatë, dhe një nga problemet me përdorimin e Bluetooth, vonesa nga kur jepni porosinë derisa aksesori të përgjigjet, nuk ekziston në këtë rast, siç mund ta shihni në video. Përgjigja është e menjëhershme nga momenti kur shtypni butonin në ekranin e iPhone tuaj derisa të ndizet ose fiket priza në fjalë.

Kjo është ajo ku aplikacioni fantastik i Evës del përsëri në lojë, falas dhe i disponueshëm për iOS (lidhje), dhe me një numër të madh funksionesh shtesë për ato të ofruara nga aplikacioni Home. Unë kurrë nuk do të lodhem ta përsëris atë: alternativeshtë alternativa më e mirë për aplikacionin vendas iOS, edhe nëse aksesorët që keni nuk janë nga marka Eve. Në këtë rast, përveç kontrolleve on dhe off, përveç automatizmave, etj. Ne gjithashtu do të kemi informacion të rëndësishëm për konsumin e aksesorëve të kyçur në rrymën elektrike.. Gjëja e parë që duhet të kursejmë është të dimë se çfarë po shpenzojmë, kështu që këtu fillon.

Mendimi i redaktorit

Prizat inteligjente janë një nga aksesorët më interesantë për të filluar me HomeKit për shkak të mundësive që ata na ofrojnë me automatizma dhe ambiente. Nëse marrim parasysh që kjo shirit Eve na ofron tre priza në një pajisje të vetme, ky interes trefishohet. Përveç kësaj, e bën këtë me një dizajn që nuk është i zakonshëm në këtë lloj pajisje, zakonisht i fshehur në një cep. Bregu i Energjisë Eve dëshiron të shfaqet dhe të zërë një vend të privilegjuar në tryezën tuaj. Me këtë dizajn, masat e mbrojtjes që përfshin dhe integrimin me HomeKit, mund të themi se është një pajisje unike në kategorinë e saj.. Kjo padyshim supozon se nuk ka një çmim të lirë: 99,95 € në Amazon (lidhje)

Rrip energjie Eve
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale cilësore
 • Shtrirja e gjerë e pikave të shitjes
 • Përgjigje e menjëhershme ndaj urdhrave
 • Integrimi me HomeKit

Contras

 • Cmim i larte
 • Pa porta USB


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.