Së shpejti do të jeni në gjendje të shihni rimorkiot e Netflix direkt në WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp nuk është më aplikacioni i mëparshëm, pak nga pak po integron përmirësime dhe aftësi që më në fund e bëjnë atë një sistem mjaft të mirë të mesazheve të menjëhershme, megjithë mungesën e sinkronizimit në cloud, ndër të tjera. Mundësia për të luajtur përmbajtje video ndërsa bisedoni ka ekzistuar për një kohë, por deri më tani ka punuar vetëm me platforma të caktuara si Facebook, YouTube dhe natyrisht Instagram. Tani WhatsApp do t'ju lejojë të shikoni drejtpërdrejt rimorkiot e Netflix direkt nga aplikacioni ndërsa ne bisedojmë, Dhe ky më duket pa dyshim një vendim i mençur, çfarë mekanizmi më të mirë reklamues?

Kolegët @WABetaInfo vazhdojnë të sjellin informacione. Ju dëshironi t'i rekomandoni një seri Netflix një miku dhe nuk dini si t'ia shpjegoni atë përmes WhatsApp. Dërgimi i tij i lidhjes së serialit është një ngjyrë kafe, pasi ai duhet të largohet nga Netflix dhe të luajë rimorkio përmes një aplikacioni tjetër ose nga Safari ... Këto kohë do të mbarojnë, tregojini atij me një rimorkio. «Mini-lojtari» që WhatsApp integron për të luajtur përmbajtje shtesë nga ofruesit e palëve të treta do të na lejojë së shpejti të luajmë direkt rimorkiot e Netflix, Pa ndaluar së biseduari, domethënë, ju mund të komentoni atë që po shikoni, ndërsa e shikoni, pa humbur asnjë sekondë.

Aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve vazhdon të rritet pak nga pak, këtu për shembull ne kemi qenë mjaft kritikë ndaj tij dhe mStrangeshtë e çuditshme që Facebook nuk është i vendosur të krijojë një sistem të mirë cloud për WhatsApp Dhe kështu kemi një sistem të vërtetë multiplatform, duke qenë në gjendje t'u themi lamtumirë kopjeve rezervë të bisedave. Sido që të jetë, ky mund të jetë fillimi i më shumë lajmeve, a mund ta imagjinoni të jeni në gjendje të luani muzikë Spotify direkt në WhatsApp? Vetëm duke kaluar një lidhje mund të dëgjonim një pjesë të këngës, siç është bërë tashmë për shembull në Facebook, kjo do të ishte interesante.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.