Samsung kapërcen Asistentin e Google dhe teston asistentin e vet virtual

Samsung Galaxy s7

Samsung tashmë po punon për të harruar ngjarjet shpërthyese që e sollën atë me Galaxy Note 7, për këtë, ajo fillon të japë të dhëna të një asistenti të ri virtual që nuk do të ketë shumë lidhje me Google Assistant. Të gjitha shumë të çuditshme, pasi që pavarësisht nga fakti se ekipet e Samsung përdorin Android si sistemin e tyre operativ, udhëheqësit e tyre pëlqejnë që të vërehet sa më pak të jetë e mundur. Galaxy S8 duhet të jetë afër cepit, dhe disa të dhëna tregojnë se një konkurrent i ri që bashkohet me Siri, një ndihmës virtual i krijuar nga dhe për Samsung, unike për pajisjet tuaja.

Disa ditë më parë ata konfirmuan se pasi morën përsipër fillimin VivLabs dhe i zhytur në një projekt të inteligjencës artificiale, anije e re e saj e telefonisë do të përfshijë një sistem të ndihmës virtuale kurrë më parë. Problemi është se ne tashmë i dimë lajmet nga Samsung, në një luftë të qartë për të përtërirë, ata përfundojnë duke e lënë punën gjysmë të bërë, siç ndodhi me lexuesin e gjurmëve të gishtave (nëse mund të quhet kështu) i Samsung Galaxy S5. Sidoqoftë, ne kemi mbetur me mizën pas veshit dhe shumë i interesuar të dijë se çfarë lloji të asistentit virtual është ky që paraqet Samsung dhe se ai është i aftë të marrë vendime për ne.

Isshtë e qartë se Galaxy S8 do të jetë pajisja që do të debutojë këtë teknologji, megjithatë, realiteti është se Samsung po teston një mjedis të ri plot me IoT (internet i gjërave), dhe duke ditur diversifikimin e produktit të Koreano-Jugut, ne do të mos u habisni asgjë që filloi të nisë pajisjet multimediale në nivelin e domotizimit në shtëpi. Ka qenë mediumi Koreja e Herald i cili ka raportuar rreth Bixby, ky asistent virtual nga Samsung që bashkohet me një treg ku do të duhet të konkurrojë me Siri, Alexa dhe Google Assistant.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mori dijo

    Shpresojmë që të mos shpërthejë: