Samsung mund të nisë etiketat e saj Galaxy Smart për t'u marrë me AirTags

Samsung mund të jetë duke punuar në Galaxy Tag e vet

Ne kemi qenë prapa AIRTAG nga Apple. Isshtë një aksesor i ri i aftë të bashkohet me çdo sipërfaqe, produkt ose element në mënyrë që të vendoseni në një hapësirë ​​specifike falë teknologjisë ultra-broadband që Apple ka prezantuar në pajisjet e saj në vitet e fundit. Sidoqoftë, muajt kalojnë dhe ne nuk kemi lajme për produktin ... dhe është diçka që befason edhe rrjedhësit. Thashethemet dhe shënimet e tjera tregojnë se Samsung së shpejti mund të lançojë të vetat Galaxy Tag i zgjuar, një produkt me të njëjtat karakteristika si supozuar AirTag. Një hapësirë ​​e re ku konkurrenca do të rritet gjithnjë e më shumë në 2021.

Çfarë do të shohim para Samsung Galaxy Smart Tag ose Apple AirTag?

Apple ka lënë të kuptohet në linjat e saj të kodit iOS dhe iPadOS që i referohen kodit AirTag. Jo vetëm kaq, por edhe patentat, dizajnet përfundimtare të prototipit dhe udhëzuesit mbështetës për këtë produkt janë botuar gjithashtu. Kjo na tregon se lançimi i këtij produkti po afrohet gjithnjë e më shumë. Sidoqoftë, sa herë që një fjalë kryesore po vjen dhe shanset e nisjes janë të larta, ne nuk e shohim zyrtarisht.

AIRTAG
Artikulli i lidhur:
Përdoruesi L0vetodream parashikon se do të kemi dy madhësi të AirTags

Nga mesi SamMobile ata sigurojnë që Samsung do të prodhojë rivalin kundër AirTag që ata do të telefonojnë Samsung Galaxy Tag i zgjuar. Isshtë një prototip me numrin e modelit IE-T5300 dhe është gjetur në një mori certifikatash dhe dokumentesh të ndërmarrjes Telecom Indonesia. Qëllimi përfundimtar i Samsung është të integrojë këtë pajisje që do të bëjë përdorimin e brezit ultra të gjerë në ekosistemin e tij të SmartThings, shërbimi i automatizimit në shtëpi i kompanisë koreano-jugore.

Qëllimi i përdorimit është shumë i ngjashëm me konceptin e AirTag duke marrë parasysh që Samsung tashmë e ka quajtur infrastrukturën e saj SmartThings Gjeni Me të cilat tashmë mund të gjeni pajisje Galaxy në një mënyrë të plotë falë teknologjisë UWB të disponueshme në një numër të madh produktesh. Shikoni operacionin, që ka shumë të ngjarë të ndahet me etiketat Smart:

Nëse SmartThings Find informohet për një pajisje të humbur, telefonat inteligjentë ose tabletët e afërt të serive Galaxy që janë aktivizuar për të ndihmuar në gjetjen e pajisjeve të humbura mund ta raportojnë atë pajisje te serveri SmartThings dhe njoftimet e serverit përsëri te përdoruesi. Të gjitha të dhënat SmartThings Find të përdoruesit janë të koduara dhe të mbrojtura në mënyrë të sigurt për të siguruar që vendndodhja e pajisjes nuk i zbulohet askujt, vetëm pronarit të saj.

Kur do të shohim AirTags të Apple? A do të jetë para ose pas lansimit të Galaxy Smart Tag? Mund të presim vetëm sepse ndoshta nuk do të zgjasë deri në vitin 2021 kur të shohim ato produkte në dyqane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José dijo

    Samsung tipik kopjon gjithçka ... në mënyrë që Apple të duket se nuk lëshon ndonjë gjë të re ose të përtërij, ashtu siç kemi në 12 pro dhe 12 pro Max vizionin dolby ... ata tashmë po i marrin për ta hequr atë ... herë pas here. Galaxy s21 me siguri po.