Samsung nuk dëshiron që Galaxy Note 7 të shfaqet si një bombë në YouTube

galaktikë-shënim-gta

Fushata e pastrimit të imazheve në Samsung vazhdon të rritet. Tani ai po e merr atë kundër YouTubers, të njëjtit që vazhdimisht e reklamojnë atë në këmbim të pajisjeve, ose që kryejnë rishikime të telefonave në detyrë që shihen shumë më vonë. Epo, të njëjtat, tani ato shkaktojnë bezdi të Samsung dhe është bërë modë të shfaqen "moda" të GTA V në të cilat Galaxy Note 7 shfaqet si bombë, në mesin e shumë videove të tjera me një ton humoristik për të qeshur, pa ndonjë të keqe , nga turpi i Samsung. Tani ekipi reklamues i Samsung po ndjek YouTube dhe po përpiqet të shtypë të gjitha videot në të cilat pajisja e saj përshkruhet si një bombë.

Gjithçka filloi me videon e parë të përdoruesit HitmanNiko, në të cilën tregonte Galaxy Note 7 si pompën e dorës GTA V. Epo, Samsung nuk është aq qesharak sa përdoruesit, po e detyron YouTube të fshijë të gjitha këto video, në fakt ne do të dëshironim të ndanim disa prej tyre, por e pamundur, të gjitha ato që ne përfundimisht i gjejmë fshihen pas disa orësh. Videot pretendohet se pretendojnë sa vijon:

Videoja nuk është më e disponueshme për shkak të një pretendimi për shkelje të së drejtës së autorit nga Samsung Electronics America Inc dhe filialet e saj

Me pak fjalë, nuk mund të qeshësh as. Ndoshta Samsung duhet të shqetësohet aq shumë për të rishikuar pajisjet e saj para se ato të lëshohen, në vend që të kalojë kohë të madhe duke pretenduar të drejtën e autorit në videot YouTube. Për të fshirë videot, Samsung po aludon në mashtrim të së drejtës së kopjimit, duke treguar modelin e Galaxy Note 7 pa pëlqimin e tyre, diçka që nuk e raportoni kur u dërgoni pajisje dhuratë YouTube-ve të tjerë vetëm që ata të tregojnë telefonin në videot e tyre, edhe nëse është në kalim e sipër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel Perez dijo

  Epo që Samsung qeshi kur "bendgate" dhe reklamat që kritikojnë iPhone për të, sipas tyre, përvojë të dobët të përdoruesit dhe që nuk mund të bësh filan, etj, etj. Epo tani që janë ...

 2.   Flakët e aitorit dijo

  Artikull Chapeau! plotësisht pajtohem!

 3.   iOS-të dijo

  Video shumë e mirë e GTA e pashë javën e kaluar dhe isha shumë qesharake

 4.   Alvaro Gonzalez dijo

  Ku janë ata që flasin për mrekulli të Samsung dhe janë të përkushtuar për të diskredituar Apple në secilin prej artikujve të blogerëve kushtuar mollës ?????? Hahahahahaha ai qe qesh i fundit qesh me shijen… !!!!

 5.   Daniel Perez dijo

  Por ato nuk digjen si Samsung i vonuar dhe nuk u është dashur të kujtojnë as edhe një nga modelet që kanë marrë jashtë tregtisë.

 6.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Jojojojo zas në të gjithë gojën !!
  Edicioni i ri i markës samsung galaxy note boom