Samsung përmirëson rezultatet e saj financiare falë shitjeve të Galaxy S7

samsung-galaktikë-s7-1

Edhe pse Samsung Galaxy S7 ka dalë në treg për më pak kohë sesa iPhone 6s, shumë pak njerëz mund të dyshojnë se është një telefon i shkëlqyeshëm. Në fakt, shitjet e këtij terminali të fundit nga firma koreane janë rikthyer sikurse bënë deri para dy viteve, në të cilën Samsung ishte mbreti i shitjeve në të gjithë botën për sa i përket telefonave anije.

Shumë kanë qenë përdoruesit, si nga markat e tjera ashtu edhe përdoruesit e Apple, të cilët kanë nisur për të blerë këtë telefon pasi e testuan atë shumë plotësisht dhe verifikuan që të gjitha përfitimet që u thanë për të ishin të vërteta. Dhe deri më tani nuk kam gjetur dikë që është duke shprehur shqetësimin e tij me këtë pajisje fantastike. Në fakt, unë po e provoja për një javë dhe është më e mira nga më të mirat dhe në shumë mënyra e tejkalon iPhone 6s.

Sipas të dhënave që po merren me Samsung dhe disa ditë para prezantimit të numrave zyrtarë, kompania koreane do të kishte fituar, në këtë tremujorin e fundit, pak më shumë se 7.000 milion dollarë falë ndarjes së saj të smartphone-ve. Shifra që janë afër rekordit të saj historik prej 7.600 miliardë dollarësh që ajo fitoi në 2013. Edhe kështu, është 17% më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Sipas Reuters, shumica e të ardhurave të saj vijnë nga sektori i celularëve, ku shumica e fajit është Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge nga të cilët kanë shitur 15 milion njësi vetëm në qershor. Deri në fund të këtij muaji nuk do të dimë numrin e saktë të pajisjeve që kompania ka shitur në këtë tremujor të fundit, por gjithçka tregon se ajo do të kapë rekordin e saj ose do të jetë shumë afër tejkalimit të tij. Duket se në vitin e parë që shitja e pajisjeve Apple fillon të bjerë, pajisjet Samsung po marrin rrugën që kishin lënë disa vjet më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Alfredo Fernandez Sosa dijo

  Telefoni është i mirë, e kam provuar dhe me të vërtetë është më i miri sot

 2.   Paul dijo

  Ky telefon ka qenë fajtori që lashë iPhone tim, ose ndoshta ishte faji i Apple që ndaloi së inovuari, e vërteta është që tani që kam S7 Edge e kuptoj që iPhone është tejkaluar në shumë aspekte

 3.   Roviam dijo

  Unë kam qenë saktësisht i njëjti.
  Unë kam ndryshuar iPhone 6 Plus + Apple Watch për S7 Edge plus Gear S2.
  Jam i kënaqur.