Samsung përpiqet të heshtë zjarret e Galaxy Note 7 me para

Shënimi 7 mbi zjarr

Javët kalojnë dhe Samsung kurrë nuk pushon të na habisë se sa keq po merr çështja e shpërthimeve në Galaxy Note 7. Thirrja e dytë e pajisjes ishte ajo e fundit, siç e dini mirë, Samsung është tërhequr zyrtarisht nga tregu dhe nga prodhimi i Galaxy Note 7. Në këtë mënyrë, është koha të filloni të lani fytyrën tuaj, edhe pse Samsung po dërrmon si YouTube ashtu edhe kanalet kryesore televizive në Spanjë me reklamën e saj, tani vjen mënyra e veçantë në të cilën ata përpiqen të mbulojnë vrimat e krijuara nga shpërthimi e pajisjeve tuaja, me para. Gjeni shumat që kompania koreano-jugore u ofron atyre që preken nga nënshkrimi i kontratave të konfidencialitetit.

Nga New York Times, një zjarrfikës në Kinë ka kapur në video se si digjej Galaxy Note 7 i tij, dhe në kthim, Samsung i ka ofruar atij një zëvendësim dhe para, duke synuar të kapte regjistrimin dhe se çështja nuk shkon përtej asaj që ata dëshirojnë:

Dy punonjës të Samsung kanë ofruar një Galaxy Note 7 të ri dhe rreth 900 $ si kompensim për videon e kapur nga përdoruesit. Autori i videos ka hedhur poshtë me zemërim shantazhin.

Kjo ndodh në Kinë sepse sipas kompanisë së Koresë së Jugut, pajisjet e shitura atje janë plotësisht të sigurta, megjithëse gjithçka tregon se nuk janë të tilla dhe se Samsung po përpiqet të vendosë tepricën e pajisjeve me defekt në tregun aziatik, ndërkohë, në Perëndimin bota ne i bëjmë jehonë sesi Samsung vazhdon të rrezikojë jetën e njerëzve me artet e saj të këqija. Gjithçka mbetet e njëjtë, ndërkohë, fillon fushata kundër iPhoneMegjithëse dy pajisje nuk dolën nga askund që shpërthyen (qartë për shkak të përdorimit të dobët), tani shfaqet polemika e shtypjes së ekranit të pasmë në iPhone Jet Black, është koha për të diskredituar konkurrencën, gjërat po shkojnë keq.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Beta 5 e iOS 10.1 doli një orë më parë dhe ju nuk thoni asgjë !!!

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Thjesht më kap duke shkruar, del së shpejti

 2.   Paul argento dijo

  Ajaban më shumë se Heshtja do të thosha që ata duhet ta kthejnë lajmin OFF hahahaha

 3.   Miguel Hernandez dijo

  Samsung e përjashtoi Kinën nga fushata e zëvendësimit që nga fillimi.

  - CNBC dy javë më parë: http://www.cnbc.com/2016/09/30/samsung-acted-with-arrogance-in-note-7-recall-in-china-cctv-state-broadcaster.html

  Samsung ka keqinformuar përdoruesit kinezë, është një lajm burimi i të cilit është New York Times, i cili meriton respektin më të lartë informues në të gjithë botën. Ai gjithashtu mbledh dëshminë mbretërore të Zotit; http://www.nytimes.com/video/business/international/100000004714935/galaxy-note-7-fire-china.html?src=vidm

  http://www.nytimes.com/2016/10/19/business/samsung-galaxy-note7-china-test.html

  Përshëndetje «Malote».