Samsung kërkon kthimin e Galaxy Note 7 për shkak të shpërthimeve

s-stilolaps-galaktikë-shënim-7

Ne vazhdojmë me marrëdhënien dashuri-urrejtje që Samsung ka zhvilluar me zjarr. Dhe është se ne ju kemi thënë që nga fillimi i Galaxy Note 7 i Samsung, ata kanë probleme serioze me shpërthime spontane dhe pa ndonjë arsye të dukshme të pajisjeve. Kjo është arsyeja pse Samsung ka vendosur të paralizojë të gjitha dërgesat dhe nisjet, madje duke kërkuar kthimin e disa terminaleve, derisa të sqarohet çështja. Ne po flasim për probleme serioze që mund të shkaktojnë, paqëndrueshmëria e litiumit mund të shkaktojë zjarre në shtëpi që shkaktojnë humbje serioze personale. Prandaj, Samsung ka vendosur të heq problemin në sythe, duke thirrur Galaxy Note 7 për një kthim.

Në një deklaratë zyrtare, kompania e Koresë së Jugut ka njoftuar se Galaxy Note S7 duket se vuan nga një problem serioz i djegies spontane ndërsa bateria po karikohet. Nga iPhone aktualid ne ju rekomandojmë të gjithë pronarëve aktualë të një Samsung Galaxy Note 7 që po lexojnë këtë artikull, kontaktoni shërbimin ndaj klientit të Samsung për t'ju ofruar një zgjidhje për Galaxy Note 7 tuaj të mundshëm të gabuar dhe për të kontrolluar vazhdimisht pajisjen për ngritje të mundshme të temperaturës kur është në gjendje të ngarkuar. Ndezja e tij mund të çojë në probleme serioze materiale dhe personale.

Nuk është tipike për një kompani të kësaj madhësie të bëjë gabime të tilla. Ajo mbërriti zyrtarisht në Spanjë në 9 Shtator, edhe pse siç njoftuam dje, kjo lëshim është pezulluar plotësisht deri në një njoftim tjetër. Numri i përgjithshëm i shpërthimeve më 2 shtator tashmë rritet në 35, sipas burimeve të Samsung, për shkak të problemeve në bateritë e litiumit. Ky problem mund të prekë 24 pajisje për çdo milion të shpërndarë, sipas statistikave të ndara nga Samsung. Nuk është shumë, por problemet që mund të shkaktojë një shpërthim i tillë janë shumë serioze. Ne jemi akoma në pritje të çështjes së shpërthimeve Samsung.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.