San Diego dhe British Columbia tani kanë informacion mbi transportin publik

Hartat e Apple

Kompania me qendër në Cupertino ka zgjeruar edhe një herë shërbimin e informacionit në rrugët e transportit publik në aplikacionin e saj Maps. Por tani për tani përveç Mexico City, ende nuk mund të gjejmë ndonjë qytet tjetër spanjishtfolës. Do të duhet të presim për të parë nëse me lëshimin e iOS 10, Apple na ofron ndonjë lajm të mirë në këtë drejtim.

Dje në minutën e fundit, djemtë nga Cupertino lëshuan një azhurnim të ri të Apple Maps duke shtuar San Diego dhe British Columbia midis qyteteve të reja ku mund të konsultoheni me rrugët e transportit publik për të qenë në gjendje të lëvizni nëpër qytet pa përdorur një taksi ose duke marrë me qira një automjet.

Lidhur me qytetin e San Diego, Apple ka shtuar informacion në lidhje me tramvajin që kalon nëpër pjesën më të madhe të qytetit si dhe rrugët e ndryshme të transportit publik në dispozicion. Në Kolumbinë Britanike, të vendosur në Kanadën perëndimore, përveç linjave të autobusëve Apple gjithashtu ka shtuar informacione në lidhje me sistemin hekurudhor SkyTrain, një tren me shpejtësi të lartë i ngjashëm me Metro, por ndryshe nga ky, ai nuk ka një shofer.

Në këtë moment informacioni mbi transportin publik të Apple gjendet në shumë pak qytete, shumica janë në Shtetet e Bashkuara, diçka logjike nëse marrim parasysh që kompania amerikane gjithmonë duket se i jep përparësi shërbimit të saj në vendin e saj të lindjes. Vendi tjetër që ka përqendruar interesin e Apple për të zgjeruar informacionin mbi transportin publik është Kina, ku pothuajse që nga fillimi i tij, ne mund ta gjejmë këtë informacion në më shumë se 30 qytete, më të rëndësishmet në vend. Sidoqoftë, në Evropë, ne mund të përdorim këtë informacion vetëm në Londër dhe Berlin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.