Satechi 3 në 1, një bazë karikimi për iPhone, Apple Watch dhe AirPods

Ne analizojmë bazën e karikimit Satechi 3-në-1, me të cilën ju mund të rikarikoni iPhone, AirPods dhe Apple Watch me një aksesor të vetëm kompakt dhe me një dizajn modern dhe elegant.

Nëse jeni duke kërkuar për një bazë tarifimi garancie, e cila rikarikoni pajisjet tuaja në mënyrë të sigurt, pa mbinxehje dhe pa u kujdesur për baterinë e pajisjeve tuaja, dhe gjithashtu nuk dëshironi që ajo të zërë shumë hapësirë ​​dhe nuk keni nevojë të shtoni kabllo shtesë, kjo bazë 3-në-1 nga Satechi është pikërisht ajo që ju nevojitet. Me një dizajn kompakt, modern dhe shumë elegant, ju mund të rikarikoni iPhone, Apple Watch dhe AirPods duke përdorur komoditetin e teknologjisë MagSafe.

karakteristika të

 • Kompakt dhe i lehtë
 • Mbajtës MagSafe i pajtueshëm me iPhone 12 e më vonë
 • Karikimi për iPhone 7,5W
 • Karikim për AirPods (me kuti karikimi me valë) dhe AirPods Pro 5W
 • Karikim për Apple Watch 2,5W
 • Përfshin kabllon USB-C në USB-C
 • Kërkon ngarkues USB-C të paktën 20 W (nuk përfshihet)

Doku i karikimit 3-në-1 është bërë kryesisht prej plastike, i përfunduar në të zezë me shkëlqim në krye dhe gri të anodizuar në anët. Shiriti mbështetës i diskut MagSafe për iPhone është metalik, me një fund me shkëlqim. Është një bazë me përmasa shumë kompakte në të cilën mundeni rimbushni tre pajisjet tuaja me valë pa zënë shumë hapësirë, perfekte për tavolinën ose komodinën tuaj.

Disku i karikimit MagSafe lejon mbajtjen magnetike të iPhone, për sa kohë që ka sistemin MagSafe, i pranishëm që nga iPhone 12 e tutje. Lidhja magnetike është e fortë, e cila jo vetëm që e pengon iPhone-in të bjerë, por është gjithashtu e lehtë për t'u vendosur vetëm duke e afruar më afër, gjë që e bën atë të përsosur për komodinën dhe vendosjen e iPhone-it tonë pa pasur nevojë të shikojmë shumë. Nëse përdorim një rast, ai duhet të jetë i pajtueshëm edhe me MagSafe. Në rast se iPhone ynë nuk ka MagSafe ne mund të shtojmë një aksesor për ta "konvertuar" atë në MagSafe, një ngjitëse që e shet edhe vetë Satechi. (lidhje).

Pa shtuar më shumë kabllo

Baza nuk ka nevojë që ju të shtoni ndonjë kabllo karikimi pasi ka diskun e ngarkimit MagSafe iPhone, diskun e karikimit të Apple Watch (i pajtueshëm me çdo model Apple Watch) dhe një hapësirë ​​të vogël ku mund të vendosni AirPods ose AirPods Pro. Mbushja e karikimit të Apple Watch është e lëvizshme dhe lidhet përmes USB-C në fund të saj. Ka një dhëmbëzim të vogël, kështu që mund ta vendosni Apple Watch me kurorën poshtë dhe përshtatet në mënyrë të përkryer. Zona e karikimit të AirPods ka një shtresë gome mat që të mos rrëshqasin.

I vetmi kabllo që ju nevojitet është i përfshirë, është një kabllo USB-C në USB-C që futet në pjesën e pasme të bankës. Po, do t'ju duhet të shtoni karikuesin 20 W, fuqia minimale e nevojshme që baza të funksionojë siç duhet dhe të jetë në gjendje të rikarikojë të tre pajisjet në të njëjtën kohë. Dy LED në pjesën e përparme do të pulsojnë ngadalë duke treguar që iPhone (majtas) dhe AirPods (djathtas) janë duke u ngarkuar. Nuk ka LED për Apple Watch. Shkëlqimi i LED-ve është shumë i dobët, kështu që nuk ju shqetëson aspak edhe nëse e keni në komodinë në errësirë ​​totale.

Pa karikim të shpejtë

E vetmja e metë që mund të gjejmë në bazë është fakti se as sistemi MagSafe i iPhone dhe as disku i karikimit të Apple Watch nuk kanë karikim të shpejtë. Rimbushja e iPhone bëhet me 7,5W të karikuesit konvencional me valë, dhe Apple Watch me 2,5W të zakonshëm. Duhet të kujtojmë se sistemi MagSafe i Apple lejon një rimbushje deri në 15 W, dhe se Apple Watch Series 7 gjithashtu ka karikim të shpejtë nëse përdorni kabllon zyrtare të karikimit të Apple. Pavarësisht, për një bazë që shumica ka të ngjarë të përdorin në komodinën e tyre për të rimbushur pajisjet e tyre ndërsa flenë, kjo nuk është një pengesë. Nuk do të jetë as për ata që nuk i besojnë karikimeve të shpejta dhe preferojnë një karikim të ngadaltë që kujdeset më mirë për baterinë.

Kësaj mund t'i shtojmë si avantazh edhe faktin se duke mos pasur një karikim të shpejtë Na duhet vetëm një karikues 20 W që të mund të rimbushim tre pajisje në të njëjtën kohë. Ky lloj karikuesi tashmë është shumë i përhapur dhe me siguri tashmë e kemi në shtëpi dhe nëse do të na duhej ta blinim, tashmë çmimet e tij janë shumë të volitshme, si nga marka Satechi ashtu edhe nga prodhues të tjerë. Edhe pse thuhet gjithçka, me çmimin e bazës duhet të përfshihet edhe karikuesi 20W.

Mendimi i redaktorit

Me një dizajn të bukur, modern, një madhësi shumë kompakte dhe aftësinë për të rimbushur tre pajisje njëkohësisht, ky dok Satechi 3-në-1 është një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që kërkon një karikues gjithçka-në-një për komodinën ose tavolinën e tyre. Ndërsa mungesa e karikimit të shpejtë mund të jetë një pengesë për disa përdorues, shumica nuk do ta shohin atë si problem. Mund të blihet në Amazon për 119 € (lidhje)

Baza 3-në-1
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
119,99
 • 80%

 • Baza 3-në-1
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 60%

rekuizitë

 • Dizajn i hijshëm dhe kompakt
 • Sistemi MagSafe
 • Karikoni iPhone, AirPods dhe Apple Watch

Contras

 • Nuk ka karikim të shpejtë
 • Nuk përfshin ngarkuesin e nevojshëm 20 W

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.