Satechi paraqet një dok të bukur 2-në-1 për iPhone 12

sateçi

Para fillimit, duhet të theksohet se ky karikues që u prezantua disa orë më parë në CES 2021 jo MagSafe, kështu që ka kufizimin e karikimit për iPhone prej 7,5 W në vend të 15 W të ofruar me karikuesit zyrtarë të Apple brenda intervalit ‌MagSafe‌.

Po, logjikisht ky karikues që është i pajtueshëm me pajisjet që lejojnë karikimin Qi siç është iPhone por nuk do të funksionojë për pjesën tjetër të pajisjeve që nuk janë nga firma Cupertino, Exclusiveshtë ekskluzive për iPhone 12 dhe AirPods Pro.

Baza e karikimit të aluminit Qi që mund të ishte nënshkruar nga vetë Apple

sateçi

Kjo bazë e karikimit Satechi mund të mbante lehtësisht vulën e Apple për modelin, materialet në të cilat është bërë dhe për çmimin që ka. Ne do të fillojmë me të fundit në këtë rast dhe kjo është çmimi i bazës së tarifimit është 59,99 dollarë dhe ato nuk do të jenë në shitje deri më 15 shkurt të këtij viti.

Për sa i përket materialeve prodhuese, firma Satechi ofron cilësi. Alumini dhe plastika për setin me një bashkim topi që lejon përdoruesin të rrotullohet dhe lëvizë iPhone në pozicione të ndryshme të jesh në gjendje të shijosh përmbajtjen gjatë ngarkimit të saj. Pjesa e poshtme e karikuesit shton një lloj gome për ta mbajtur të fiksuar në tryezë, ofron një port USB C për karikim dhe ka drita LED për të treguar ngarkimin e AirPods dhe iPhone në çdo kohë.

Një pikë negative është se baza e karikimit Satechi ka nevojë për një iPhone që ka magnet në pjesën e pasme për ta karikuar kështu është e nevojshme të keni një iPhone 12. Siç konfirmohet në faqen e internetit MacRumors Kjo stendë karikimi nuk është në përputhje me modelet e mëparshme të iPhone 12.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   daniel f. dijo

    Mund ta kuptoj që nuk është në përputhje me iPhone-in e mëparshëm për shkak të sistemit MagSafe, por pse thoni ekskluzive për AirPods? Me AirPod-et e gjeneratës së dytë me një rast karikimi pa tel, supozohet se nga karikimi Qi.