Satechi lëshon një karikues të ri pa tel me USB-C të integruar për AirPods

Ndërsa ne mund të vazhdojmë të ulemi dhe të presim që Apple të nisë, ose jo, një bazë e re karikimi e quajtur AirPower, pjesa tjetër e prodhuesve ndjekin ofertat e tyre zgjidhje kurioze dhe nganjëherë mjaft interesante të jemi në gjendje të karikojmë pajisjet tona pa tel.

Me lëshimin në treg të iPad Pro, USB-C erdhi në iPad, me gjithçka që përfshinte kjo: lidhja e tij me një monitor të jashtëm, një HUB, një hard drive, një pendrive ... lidhja me lidhni një karikues pa tel me të për të karikuar pajisjet e tjera. Kjo është ajo që Satechi ka bërë me stacionin e karikimit pa tela USB-C për AirPords.

Karikuesi i ri pa tel me një port të integruar USB-C dhe pa kabllo nga Satechi, na lejon ta lidhim atë me çdo port USB-C për të karikuar AirPod-et tona duke përdorur teknologjinë e karikimit pa tel, një karikues që na kujton atë që u lançua vitin e kaluar, me një dizajn dhe funksionim të ngjashëm për të karikuar Apple Watch. Nëse gjëja juaj është lëvizshmëria dhe jeni të lodhur nga kabllot, zgjidhjet e këtij lloji që na ofron Satechi mund të jetë ai që ju po kërkoni.

Porta e karikimit pa tel për AirPods është bërë prej alumini dhe është në dispozicion në gri dhe të bardhë. Falë dizajnit të tij, ne mund ta lidhim direkt me portën USB-C të MacBook-ut tonë ose iPad-it tonë dhe na ofron një fuqi maksimale të daljes prej 5W. Çmimi i këtij karikuesi është 29,99 dollarë dhe do të dalë në treg në mes të majit.

Ndërsa Apple duket të vazhdojë të punojë në Airpower të ri, djemtë nga Satechi na ofron një zgjidhje, që të jemi në gjendje të karikojmë njëkohësisht edhe iPhone edhe AirPos dhe Apple Watch së bashku me bazën Pad Paditjeje pa tela Trio, një bazë karikimi e disponueshme në ngjyra gri dhe të zeza hapësinore e cila është në dispozicion për pak më shumë se 100 euro.


Ju intereson:
10 aplikacionet më të mira për iPad Pro tuaj
Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.