Satechi M1, një mi për iPad dhe Mac tuaj në stilin Apple

Satechi i qëndron besnike idesë së saj për të ofruar produkte me një dizajn të thjeshtë, por cilësor, me protagonist aluminin, në "stilin Apple" më të pastër dhe gjithashtu me çmime shumë interesante. E bën këtë përsëri me miun e tij të ri Satechi M1, një pajisje shtesë e përsosur për Mac-in tonë dhe që nga iOS 13 për iPad-in tonë.

Një dizajn i mirë, materiale të klasit të parë, përfundime të mira, lidhje Bluetooth, madhësi shumë e vogël, por e rehatshme për tu trajtuar, dhe me një bateri të rimbushshme përmes USB-C. Kjo është përmbledhja e këtij miu të ri nga Satechi që do t'ju tregojmë më poshtë në mënyrë më të detajuar.

Specifikimet dhe dizajni

I gjithë trupi i miut është bërë prej alumini në pjesën e sipërme, me një fund të anodizuar në ngjyra të ndryshme (gri argjendi, gri hapësinore, ari dhe rozë) që përputhet në mënyrë të përkryer me ngjyrat e pajisjeve Apple. Në pjesën e sipërme vetëm dy butonat e thyejnë këtë trup alumini, me material plastik në të zezë (në rastin e hapësirës gri dhe ari) ose të bardhë (në modelet gri argjendi dhe rozë). Rrota rrotulluese është gjithashtu metalike me një sipërfaqe të dhëmbëzuar për të qenë në gjendje ta lëvizë atë pa probleme. Një LED i vogël në mes të butonave tregon baterinë e ulët ose karikimin e pajisjes.

Peshon 177 gram, gjë që e bën atë mjaft të lehtë. Sidoqoftë, falë aluminit, ndjesia kur e merrni nuk është ajo e të pasurit një lodër në dorë, është një produkt shumë i fortë që me sa duket do t’i qëndrojë shumë mirë përdorimit intensiv. Madhësia e tij dhe dizajni paksa i lakuar e bëjnë atë komod për përdorim, shumë më të rehatshëm se Magic Mouse, shumë i sheshtë për pothuajse të gjithë. Përdor lidhjen Bluetooth 4.0, kështu që nuk do të keni nevojë për asnjë lloj lidhës USB për kompjuterin ose iPad-in tuaj, do të punojë me atë që nuk del në kuti me disa hapa shumë të thjeshtë të konfigurimit. Në rastin e iPad, konfigurimi është disi më kompleks, por shpjegohet në video.

Për ta përdorur atë me disa pajisje ka një të metë të vogël, dhe kjo është se i mungojnë kujtimet, kështu që do të duhet ta lidhni përsëri sa herë që ndërroni pajisje. Ju humbni vetëm disa sekonda në procesin e konfigurimit, kështu që nuk është edhe aq keq. Nuk punon me bateri, por me një bateri të rimbushshme përmes USB-C që është e integruar në pjesën e përparme. Po, është e mundur të përdorni miun ndërsa rimbushet me kabllo të lidhur, e cila nga rruga mund të jetë e njëjta kabllo që përdorni për të rimbushur MacBook ose iPad Pro, diçka e pamendueshme jo shumë kohë më parë.

operacion

Performanca e këtij miu Satechi M1 është siç pritej. Rrotullimi është i butë dhe shumë i lehtë për tu trajtuar pikërisht falë modelit të rrotës dhe butësisë së rrotullimit të tij. Butonat janë të mëdhenj, të rehatshëm në përdorim dhe mjaft të fortë për të shmangur klikimet e paqëllimta. Treguesi rrëshqet pa probleme në ekran, pa vlerësuar ndonjë vonesë ose kërcim. Satechi nuk e zbulon autonominë e saj, ne e dimë vetëm se kur LED i fshehur midis butonave është i ulët, ai do të ndizet i kuq, duke na paralajmëruar. Unë kam qenë me të për disa javë dhe pas rimbushjes fillestare ende nuk kam marrë baterinë e ulët.

Mendimi i redaktorit

Me një dizajn të thjeshtë dhe të bukur, një trup alumini që i jep asaj një ndjesi të shkëlqyeshme dhe më shumë sesa funksionimin korrekt, nuk gjetëm asnjë arsye për të mos e rekomanduar këtë miun Satechi M1 për këdo që kërkon diçka të thjeshtë, të qëndrueshme dhe të besueshme për t'u përdorur. Me iPad-in tuaj Pro dhe iOS 13, ose me Mac, Windows, etj. Lidhja USB-C dhe Bluetooth ju bën të harroni kabllot shtesë ose adaptorët, pasi mund ta karikoni me kabllon e MacBook ose iPad Pro dhe nëse ju mbaron bateria mund ta përdorni me kabllon e lidhur gjatë karikimit. Të disponueshëm në katër ngjyra që përputhen në mënyrë të përsosur me laptopët tuaj Apple ose iPad, ato kanë çmim 34,99 € në Amazon (lidhje).

Satechi M1
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
34,99
 • 80%

 • Satechi M1
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajni dhe materialet kryesore
 • Bluetooth 4.0
 • Funksionim i mirë, pa vonesë dhe me prekje të mirë të butonave
 • Bateri e rikarikueshme përmes USB-C (përfshirë kabllon)

Contras

 • Nuk ka memorie për pajisje të shumta

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.