Satechi paraqet karikuesin e saj të shumëfishtë Dock5

sateçi

Nuk është kjo karikues të shumtë janë në modë, nëse jo thjesht se janë një domosdoshmëri. Sot jo vetëm që kemi një iPhone. Gjithnjë e më shumë prej nesh kanë pajisje të ndryshme që duhet të karikohen, dhe ne po përhapim karikues në të gjithë shtëpinë ose zyrën.

Satechi është i vetëdijshëm për këtë nevojë dhe sapo ka prezantuar një model të ri me shumë revista, Doku Satechi5. Me të mund të karikoni deri në pesë pajisje njëkohësisht. Le të shohim.

Satechi është një markë kryesore e aksesorëve që ka një katalog të gjerë të aksesorëve të nivelit të lartë për pajisjet Apple. Në CES 2021 sapo ka prezantuar një stacion të ri të karikimit të shumëfishtë, Dock5, me të cilin mund të karikoni deri në pesë pajisje njëkohësisht.

Ka hapësirë ​​për të pushuar në të njëjtën kohë pesë pajisje një bazë alumini e pastruar 'premium', me disa ndarës në mënyrë që ato të mbështeten ndërsa janë të ngarkuara.

Së bashku me strehimet për katër pajisje me tela, ka edhe një bankën e të akuzuarve për karikim pa tel, e cila lehtëson ushqimin e kombinuar. Ekzistojnë gjithashtu dy porta USB-C deri në 20W secila dhe një palë porta USB-A në anën që karikohen me 2.4A.

Të katër lidhjet kabllore janë mjaft të forta për të karikuar të gjitha modelet e iPad-ve, përfshirë iPad Pro 12,9 inç, gjë që jo të gjithë karikuesit shumë mund të bëjnë.

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme të kesh pajisje të shumta që duhet të karikohen, jo vetëm celularin, dhe ky lloj karikuesish të shumtë janë një sukses, duke centralizuar kështu vendin e karikimit, në shtëpi ose në zyrë.

Ky stacion i ri i karikimit Satechi Dock5 tani është në dispozicion direkt nga web nga Satechi, me çmim prej Dollarit amerikan 60. Me sa duket, ne gjithashtu do ta gjejmë atë në Amazon së shpejti, dhe faqet e tjera të zakonshme ku shiten produkte të tjerë të së njëjtës markë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.