Satechi prezanton një karikues MagSafe për iPhone 12

Satechi MagSafe

Prodhuesi i aksesorëve Satechi, sapo ka njoftuar karikuesin e tij të parë të pajtueshëm me iPhone 12 të ri që përdor teknologjinë MagSafe, një karikues i krijuar për punojnë me magnet në anën e pasme të kësaj game të re të iPhone ashtu si karikuesi Apple por me një dizajn dhe ngjyrë më tërheqëse.

Megjithëse nuk mund të karikohet me të njëjtën shpejtësi si ngarkuesi origjinal Apple MagSafe, ky karikues ofron një fuqi maksimale të karikimit prej 7.5W me një përshtatës të energjisë 18W, është një zgjedhje më e mirë se çdo bazë tjetër e karikimit pa tel pasi që përshtatet në mënyrë të përsosur në zonën e karikimit të pajisjeve, kështu që ne do të shmangim zgjimin për shkak të në mëngjes me lajme të këqija nëse iPhone nuk është ngarkuar.

Satechi MagSafe

Kjo bazë karikimi nga Satechi ka një kabllo 1,5 metër, aq kohë sa t'ju lejojë të vazhdoni të përdorni iPhone gjatë karikimit dhe ka mbaruar ngjyra gri e hapësirës. Ashtu si doku i karikimit të MagSafe të Apple, nuk është përfshirë një përshtatës i rrymës në përmbajtjen e kutisë, kështu që ne do të duhet të përdorim një që kemi në shtëpi ose të blejmë një të re.

Satechi MagSafe

Nëse kemi një iPhone 12 por kutia që e mbron atë nuk përputhet me MagSafe (nuk përfshin magnet) do të duhet të blejmë ngjitësen magnetike që Satechi na ofron të vendosim në pjesën e pasme të iPhone-it tonë. Ne gjithashtu mund ta përdorim këtë afishe në modelet e iPhone pa këtë teknologji.

Baza e karikimit Satechi MagSafe tani Mund të rezervohet në faqen e internetit të këtij prodhuesi për 29,99 $. Nëse duam edhe afishe magnetike, do të duhet të paguajmë edhe 9,99 dollarë. Ata që bëjnë rezervimin nga sot deri më 16 dhjetor, mund të marrin një 20% zbritje duke përdorur kodin MAGNET para se të bëni pagesën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.