Satechi Dual Smart Outlet, një prizë e dyfishtë e përputhshme me HomeKit

Prizat inteligjente janë një nga aksesorët më të njohur të automatizimit të shtëpive falë mundësia e automatizimit të ndezjes dhe fikjes së çdo pajisje elektrike që lidhni me to, pasi ato ju ofrojnë informacione të rëndësishme siç është konsumi i energjisë elektrike. Ne analizuam prizën e re inteligjente të Satechit, të pajtueshme me HomeKit dhe me një çmim shumë konkurrues.

Me një dizajn shumë të thjeshtë që mund të kalojë përmes një prize konvencionale të dyfishtë, kjo Dalje Smart Satechi Dual na ofron dy priza ku kishim vetëm një, të dy janë të pavarur për sa i përket funksionimit dhe Ne mund t'i kontrollojmë të dy me dy butonat fizikë që janë sipër tyre dhe përmes të gjitha pajisjeve që përfshijnë aplikacionin Home, si dhe HomePod përmes Siri. Dy LED të vendosura pranë butonave fizikë tregojnë statusin e secilës prizë.

Konfigurimi me HomeKit është tipik, i thjeshtë dhe i shpejtë: skanoni kodin HomeKit në pjesën e sipërme të prizës me kamerën e iPhone tuaj dhe ndiqni hapat që tregohen në aplikacionin Home. Në fillim priza shfaqet si një pajisje e vetme, por House na lejon mundësinë e ndarjes së dy prizave për të qenë në gjendje të kontrollojmë secilën në mënyrë të pavarur. Ne mund t'i emërtojmë ata për t'i identifikuar me lehtësi dhe të përdorim Siri për të ndezur dhe fikur pajisjen që është e lidhur në këtë pajisje shtesë Satechi.

Integrimi me HomeKit na ofron të gjithë fuqinë e platformës Apple: Mjedise për të grupuar pajisje të ndryshme dhe për t'i kontrolluar ato së bashku, dhe Automatizimet për të kryer detyra me ndezjen e një llambë kur të ktheheni në shtëpi natën, ose fikeni kur dilni nga shtëpia dhe nuk ka askënd brenda. Nëse doni të dini pak më shumë rreth Mjedise dhe Automatizimeve HomeKit, ju rekomandojmë që të shikoni videon në kanalin tonë në YouTube ku ju shpjegojmë gjithçka.

Artikulli i lidhur:
Si të përdorni ambientet dhe automatizmat HomeKit

Përveç përdorimit të aplikacionit Home mund të përdorim aplikacionin Satechi Home (lidhje) me të cilin ne jo vetëm që mund të kontrollojmë këtë prizë të dyfishtë Satechi, por gjithashtu përfshijmë të gjithë pajisjet shtesë të përputhshme me HomeKit që keni në aplikacionin Home. Si shtesë, përveç asaj që ofron Casa, Me këtë aplikacion Satechi ne mund të shohim konsumin e menjëhershëm dhe historikun e aksesorëve që janë në prizë në këtë Dalje Smart Satechi.

Mendimi i redaktorit

Për çmimin e asaj që kushton zakonisht një prizë inteligjent i vetëm, kjo Dalje Smart Satechi Dual Smart na ofron një prizë të dyfishtë plotësisht të përputhshme me HomeKit me një dizajn shumë diskret që praktikisht nuk dallohet nga një prizë e dyfishtë konvencionale. Funksionimi i tij është ai që mund të pritet nga një pajisje shtesë e çertifikuar nga Apple HomeKit, me një përgjigje shumë të shpejtë ndaj udhëzimeve tuaja dhe të gjitha mundësive të ofruara nga platforma e automatizimit të shtëpisë Apple. Mund të merret për 39 € në Macnificos nga kjo lidhje.

Prizë Smart Dual Smart
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
39,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • operacion
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Integrimi me HomeKit
 • Lidhje e qëndrueshme
 • Butonat fizikë për ndezjen dhe fikjen
 • Informacion mbi konsumin e energjisë elektrike

Contras

 • Nuk përputhet me platformat e tjera
 • Rregullimi horizontal që mund të jetë problematik në disa priza

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.