Satechi Quatro Wireless, e vetmja bateri e jashtme që ju nevojitet

Ne testuam një bateri të jashtme me të cilën ju mund të rikarikoni të gjitha pajisjet tuaja, duke përfshirë një Apple Watch. Bateria Satechi Quatro është e përkryer për t'ju çuar në çdo udhëtim dhe për të harruar prizat dhe kabllot.

Especificaciones

Me një madhësi mjaft të ngjashme me atë të iPhone 13 Pro Max dhe vetëm pak më të trashë, kjo bateri Quatro ne ofron një kapacitet prej 10.000 mAh, një zonë karikimi me valë e përputhshme me standardin Qi për iPhone ose AirPods tonë, një zonë tjetër specifike karikimi me valë për Apple Watch me diskun përkatës të karikimit dhe dy priza USB, njëra prej të cilave është Dorëzimi i energjisë USB-C 18W dhe tjetri USB-A 12W.

Në çfarë përkthehen të gjitha këto specifika? Epo, përveç rikarikimit të një Apple Watch dhe një iPhone me zonat përkatëse të karikimit me valë në krye, ne mund të përdorim dy portat e saj USB për të rimbushur pajisjet e tjera duke përdorur kabllo. USB-C është i pajtueshëm me karikimin e shpejtë për iPhone, madje mund të rikarikojë iPad Pro me fuqinë e tij 18 W. USB-A është ekuivalent me karikuesin e vjetër të iPad, duke ofruar gjithashtu një karikim mjaft të shpejtë. Bateria mund të ringarkohet vetëm përmes portës USB-C.

10.000 mAh e tij na lejon të rikarikojmë iPhone tonë rreth dy herë, në varësi të modelit, ose iPhone-it tonë, Apple Watch dhe AirPods. Prandaj është perfekt për udhëtime të shkurtra në të cilat do të jemi një natë jashtë dhe nuk duam të mbajmë karikues. dhe kabllo të të gjitha llojeve. Kjo bateri do t'ju duhet vetëm në valixhen tuaj të rimbushur plotësisht.

Dizajn

Dizajni i baterisë është i bukur. Harrojini tullat klasike plastike të zeza, këtu gjejmë një aksesor që është përkujdesur deri në detajin e fundit. Pjesa e sipërme dhe e poshtme janë plastike Mayte në të zezë, me logon Satechi në krye. Një kornizë me një fund gri të errët me shkëlqim na kujton shumë serinë aktuale prej çeliku Apple Watch Series 7, siç mund ta shihni në video. Është një dizajn që më kujtoi edhe iPhone 3GS, iPhone im i parë disa vite më parë.

Në kuadër kemi butonin e ndezjes, të cilin do ta shtypim një herë për të parë statusin e karikimit përmes katër LED-ve, pranë të cilëve kemi USB-C 18W dhe USB-A 12W. Që bateria të funksionojë duhet të shtypim butonin e ndezjes dy herë, në atë moment Një LED blu do të tregojë se është gati të rikarikojë pajisjet tona duke përdorur sistemin që na përshtatet më mirë, kur karikimi me valë funksionon, do të bëhet portokalli. Është një bateri vërtet e bukur, diçka mjaft e rrallë në këtë kategori produkti.

operacion

Bateria e jashtme Satechi Quatro ju lejon të rikarikoni deri në katër pajisje në të njëjtën kohë, megjithëse vetë prodhuesi rekomandon që të rikarikojmë vetëm tre. Në thelb kjo është për shkak se fuqia e baterisë duhet të ndahet midis të gjitha pajisjeve të lidhura. Rimbushja e iPhone, Apple Watch dhe AirPods në të njëjtën kohë është krejtësisht e mundur me këtë bateri dhe merrni rimbushje të plota nga të tre pa asnjë problem.

Zona e karikimit me valë Qi ka një fuqi prej 5 W, që do të thotë se rimbushja e iPhone 13 Pro Max do të marrë disa orë. Nëse do ta lini në komodinë gjatë natës, ky nuk është problem, por nëse jeni me nxitim, ju rekomandoj të përdorni portën USB-C 18W, i cili do ta rikarikojë atë në shumë më pak kohë. Ky është avantazhi i të pasurit kaq shumë opsione rimbushjeje. Nxehtësia e gjeneruar nga abtería gjatë rikarikimit është e zakonshme, asgjë që tërheq vëmendjen.

Vetëm një detaj, i mësuar me sistemin MagSafe që e vendos iPhone në logaritmin e saktë pothuajse automatikisht, në këtë bateri duhet të identifikoni zonën e karikimit Qi. E vendosur nën logon Satechi, duhet të mësoni të poziciononi saktë iPhone tuaj, diçka që kërkon vetëm disa përpjekje herën e parë që e përdorni dhe më pas mund ta bëni herën e parë pa probleme.

Mendimi i redaktorit

I mësuar me "tullat" klasike më dukej shumë i mrekullueshëm ky grup daullesh Quatro de Satechi. Dizajni i tij fantastik shton opsione të shumta rimbushjeje, kështu që ju mund të zgjidhni se çfarë të rikarikoni dhe si ta bëni atë. Nuk ka shumë bateri të jashtme që përfshijnë një karikues për Apple Watch, një karikues me valë dhe dy USB, njëra prej të cilave ofron karikim të shpejtë dhe sipër me një dizajn shumë të kujdesshëm. Kjo do të thotë se çmimi i tij nuk është i ulët, por padyshim ia vlen. Mund ta gjeni në Amazon për 99,99 € (lidhje)

Katër
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99,99
 • 80%

 • Katër
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn shumë i zoti
 • Zona e karikimit për Apple Watch
 • USB-C PD 18W
 • 10.000mAh

Contras

 • Ngarkesa Qi 5 W
 • Zona e karikimit Qi disi e vogël

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.