Saumsung Gear IconX, kufjet e reja të markës koreane

samsunggeariconx

Për muaj me radhë ata kanë folur për kufjet që Apple mund të nisë së bashku me iPhone 7 të ri nëse konfirmohet se nuk ka më fole kufjesh. Megjithëse kufjet aktuale EarPods ka shumë të ngjarë të kenë një lidhës Rrufeje dhe çfarëdo që të përfshijnë në kutinë e iPhone, disa prej nesh ëndërrojnë disa kufje të reja Bluetooth të ngjashme me ato që Earin ose Bragi Dash tashmë kanë arritur të shesin përmes Kickstarter. Ndërsa po pret atë që bën Apple, Samsung ka marrë idetë e këtyre markave dhe sapo ka lansuar kufjet e saj Bluetooth Gear IconX. 

samsungiconx

Këto kufje të vegjël "në vesh" kanë specifikimet më të fundit teknologjike, duke tejkaluar ato që janë kufjet e thjeshta, sepse ato bëhen një më "e veshshme": monitor i rrahjeve të zemrës, monitor i aktivitetit fizik, numërues i kalorive etj. Sigurisht që ata kanë lidhje Bluetooth, 4 GB hapësirë ​​të brendshme për të ruajtur muzikën tuaj dhe për ta dëgjuar atë pa pasur nevojë të mbani iPhone tuaj dhe kontrollet prekëse në sipërfaqen e jashtme që ju lejojnë të përdorni gjeste të tilla si prekja ose rrëshqitja për të kontrolluar riprodhimin e muzikës ose për të rritur dhe ulur volumin. Më zhgënjyese, bateria e saj: vetëm 90 minuta (e cila do të jetë disi më pak në praktikë) për të dëgjuar muzikë nga iPhone-i juaj, rreth 3 orë e gjysmë nëse e bëni atë nga hapësira e brendshme e kufjeve. Isshtë e vërtetë që kutia është nga ana tjetër një bateri për të rimbushur kufjet, por duket më shumë se autonomi e dobët për shumicën e rasteve.

Samsung Gear IconX i ri tashmë ka kaluar nëpër duart e disa blogeve të specializuara si The Verge, Gizmodo ose Engadget, dhe vlerësimet janë të mira për pothuajse të gjitha aspektet përveç baterisë. Duken si kufje komode, kontrollet i përgjigjen mirë gjesteve, cilësia e zërit është e mirë, por ato janë të orientuara pothuajse për t’u përdorur ekskluzivisht kur shkoni të bëni sport për shkak të autonomisë së tyre të kufizuar. Ata do të kushtojnë 199 dollarë dhe do të dalin në treg pas verës. Turnshtë radha juaj, Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.