Saurik aktivizon blerjet e Cydia për iOS 9.3.3 dhe lejon kthimin e softuerit brenda 24 orëve

Bleni nga Cydia

Saurik, zhvilluesi francez që zotëron dyqanin alternativ Cydia, nuk është dikush që karakterizohet duke rënë në gjumë ndërsa bën punën e tij. Ai zakonisht punon dorë për dore me hakerat që krijojnë thyerje burgu dhe ka gjithçka të azhurnuar, por këtë herë ai ka qenë i ngadaltë për të bërë diçka: aktivizoni blerjet e Cydia për iOS 9.3.3. Pangu lançoi versionin kinez të mjetit të saj më 24 korrik dhe vetëm dje zhvilluesi francez e aktivizoi këtë opsion.

Siç shpjegohet në dy cicërima, zhvilluesit nuk mund të shënojnë krijimet e tyre si të përputhshme për versionin më të fundit të iOS, i cili në fund të fundit i parandaloi përdoruesit me iOS 9.2-9.3.3 të bënin blerje nga Cydia. Dhe, kur shkojmë për të blerë / shkarkuar softuer nga dyqani alternativ, ne shohim një mesazh që na tregon nëse është i pajtueshëm ose jo me versionin që përdor pajisja jonë iOS.

Mund të blihet nga Cydia me iOS 9.3.3, por ...

Cydia tani lejon kthime një-ditore të vetë-shërbimit nëse një paketë është çinstaluar. Gjithashtu: dyqani azhurnohet për 9.2 / 9.3. (Për të sqaruar: Cydia tani lejon zhvilluesit të shënojnë produktet në përputhje me 9.2 / 9.3 - derisa ta bëjë secili zhvillues, artikujt nuk mund të blihen.)

Nga ana tjetër, Saurik gjithashtu flet për shërbimi i kthimit automatik, një funksion që do të lejojë çdo përdorues të kërkojë rimbursim të kostos së një aplikacioni ose shkulje gjatë 24 orëve të para nëse programi është çinstaluar nga pajisjet e tij. Kjo është mirë për të paktën dy arsye: Për një gjë, nuk është e pazakontë që ne të blejmë një shkulje dhe të zbulojmë se nuk funksionon siç duhet, ose thjesht nuk jemi të kënaqur me të. Nga ana tjetër, të qenit në gjendje të ktheni një shkulje ose aplikacion do t'i bëjë zhvilluesit ta marrin atë më seriozisht kur bëhet fjalë për gjetjen dhe rregullimin e defekteve, të cilat në fund të fundit do të rrisin cilësinë e përgjithshme të softuerit të shitur në Cydia.

Të paktën Cydia po përmirësohet çdo ditë, diçka që nuk mund të duket se mund ta themi në lidhje me mjetet e jailbreak ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.