Scosche Base3, baza e karikimit për iPhone, Apple Watch dhe AirPods

Scosche ka lançuar produktet e saj të reja për të karikuar pajisjet tona dhe këto përfshijnë një nga bazat më interesante të karikimit të shumëfishtë që mund të gjeni për performancën dhe çmimin: Baza 3.

Scosche është një lider në montimet e smartfonëve në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, një markë që ofron garancitë më të larta të cilësisë në të gjitha produktet e saj, dhe dëshmi për këtë është se disa shiten në Apple Store, si për shembull BaseLynx fantastik, një nga disa baza modulare karikimi që mund t'i gjeni në treg. Hoy ne analizojmë një bazë karikimi më të thjeshtë por shumë të plotë, të mjaftueshme për të rimbushur iPhone, Apple Watch dhe AirPods, dhe kjo përfshin gjithçka që ju nevojitet në kuti, duke përfshirë përshtatësin e energjisë.

Artikulli i lidhur:
Scosche Baselynx, baza e vetme e karikimit që ju nevojitet në shtëpi

Scosche Base3 përfshin tre stacione karikimi të pozicionuara me zgjuarsi për të zënë sa më pak hapësirë ​​të jetë e mundur, duke e bërë atë ideal për vendosjen në komodinën ose tavolinën tuaj, pa zënë shumë. Një tjetër nga virtytet kryesore të tij është se ka gjithçka që ju nevojitet, nuk do t'ju duhet të shtoni asnjë kabllo karikimi, as Apple Watch, madje as karikuesin në mur, sepse përfshihet një furnizim me energji USB-C 20 W, dhe sigurisht kabllon e nevojshme për ta lidhur me bazën, e cila ka një lidhës USB-C.

Eshte prej plastike, me dy ngjyra te disponueshme, bardh e zi, te dyja ne ngjyre mat. Një LED i dyfishtë në pjesën e përparme tregon se cilat stacione karikimi janë aktive. Është i pajtueshëm me çdo smartphone që ka karikim pa tel me standardin Qi, duke ofruar 7,5W fuqi në rastin e iPhone, 5 / 10W në rastin e smartfonëve të tjerë Android. Për AirPods dhe Apple Watch ka një fuqi prej 2,5W. Në stacionin AirPods mund të vendosni kufje të tjera për aq kohë sa kutia e karikimit të tyre është e ngjashme në formë dhe madhësi me atë të AriPods. Funksionon me AirPods të gjeneratës së parë dhe të dytë (me kuti karikimi me valë) si dhe me AirPods Pro dhe AirPods 1 të rinj.

Në stacionin Apple Watch mund të rikarikoni vetëm orën Apple, për shkak të formës së veçantë të karikuesit të kësaj ore inteligjente. Është i certifikuar MFi për orën, kështu që nuk do të keni asnjë problem me asnjë model të Apple Watch. Disa tabaka silikoni gri shërbejnë për t'u kujdesur për sipërfaqen e iPhone dhe AirPods tonë, si dhe për të parandaluar rrëshqitjen e tyre. Sigurisht, ai përputhet me të gjitha masat e sigurisë të kërkuara nga standardi Qi, kështu që ju mund të jeni të qetë kur bëhet fjalë për t'u kujdesur për baterinë e pajisjeve tuaja.

Një nga gjërat që më pëlqen më shumë për këtë dok është se në mungesë të përputhshmërisë MagSafe, zgjidhni një dizajn vertikal në të cilin nuk do t'ju duhet të llogarisni pozicionin e iPhone dhe AirPods tuaj në mënyrë milimetrike, siç duhet të bëni me bazat e tjera horizontale. Gjithashtu ju lejon të shikoni njoftimet që vijnë në iPhone tuaj pa pasur nevojë ta merrni atë.

Mendimi i redaktorit

Një bazë për të rimbushur iPhone, Apple Watch dhe AirPods në një aksesor të vetëm me një madhësi shumë të vogël dhe duke përdorur një prizë të vetme. Është zgjidhja perfekte për komodinën tonë, tavolinën e punës edhe për udhëtimet. Çmimi i tij është 119,99 dollarë në faqen e internetit Scosche (lidhje), shpresojmë se së shpejti do të arrijë në dyqane të tjera online si Amazon ose Apple Store, ku disa nga produktet e tyre tashmë janë shitur.

Baza3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
$ 119,99
 • 100%

 • Baza3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Madhësia e zvogëluar
 • Zgjidhje 3 në 1
 • Përfshin përshtatësin e energjisë 20 W
 • Dizajn minimalist dhe i përfunduar mirë

Contras

 • Nuk ka MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.