Scosche Baselynx, baza e vetme e karikimit që ju nevojitet në shtëpi

Ne provuam një Baza e karikimit të përshtatshëm, modular, me shumë pajisje që ju lejon të rimbushni të gjitha pajisjet tuaja Me një prizë të vetme, e gjithë kjo është djepi i karikimit Scosche Baselynx, djepi i vetëm që do t'ju duhet në shtëpinë tuaj.

Pajisjet elektronike po shumëfishohen në shtëpitë tona, dhe kjo do të thotë që në shumë shtëpi, gjetja e prizës dhe ngarkuesit falas ndonjëherë bëhet i pamundur për misionin. Për të mos përmendur ku i lëmë të gjitha ato pajisje kur nuk i përdorim ato? Kjo është arsyeja pse stacionet e karikimit me shumë pajisje janë kaq të njohura, por ato zakonisht ofrojnë tarifa për dy ose më së shumti tre pajisje njëkohësisht. Ky model për të cilin po flasim sot, Baselynx nga Scosche, është pikërisht ajo që po kërkoni nëse gjetja e një prize dhe / ose ngarkuesi për të gjitha pajisjet tuaja është një dhimbje koke.

Modulariteti është ndryshimi

Nëse jeni duke kërkuar një stacion për Apple Watch, zakonisht ai përfshin një karikues për iPhone-in tuaj dhe pak gjëra të tjera, gjë që është mirë për komodinën tuaj, por jo për të gjitha pajisjet e tjera nëpër shtëpi. Po sikur të doni një bazë për dy Apple Watch në shtëpi? Apo për dy iPhone? Po sikur të keni vetëm një Apple Watch dhe një iPhone, por gjithashtu keni një iPad dhe AirPods? Le të mos flasim më për familje të mëdha ku pajisjet shumohen. Përveç kësaj, çdo pajisje ka nevojë për një fuqi të ndryshme të karikimit: iPad Pro 18W, iPad 12W, nëse dëshironi karikim të shpejtë për iPhone-in tuaj ju duhet gjithashtu 18W dhe gjithashtu USB-C me Dërgesë të Energjisë… një dhimbje koke e vërtetë.

Scosche ka arritur të eliminojë këto probleme në një goditje në tru, që prej asaj kohe Ju mund ta ndërtoni vetë bazën tuaj sikur të ishte një Lego. Paketa që analizuam përfshin një karikues për Apple Watch, një tjetër karikues pa tel për çdo pajisje që përputhet me standardin Qi, përfshirë iPhone dhe AirPods, dhe një bazë për tre pajisje që mund t'i vendosni vertikalisht, si një raft revistash, dhe kjo është krijuar posaçërisht për iPad dhe iPhone.

Secili prej këtyre moduleve është i pavarur dhe mund të vendoset sipas renditjes që ju pëlqen më shumë. Ose mund të hiqni edhe një modul, ose të shtoni të tjerë. Ky është ndryshimi i madh që ka krahasuar me çdo bazë tjetër me shumë pajisje: ju vendosni se çfarë ju nevojitet dhe e konfiguroni atë sipas dëshirës tuaj. Thjesht duhet të merrni parasysh një detaj të rëndësishëm: secili grup ka një kufi prej 15 pikësh, e cila është maksimumi që mund të ushqejë një kabllo e vetme, dhe ato shpërndahen si më poshtë:

 • Karikues për Apple Watch: 1 pikë
 • Karikues wireless Qi (10W): 2 pikë
 • Baza e karikimit vertikal (2xUSB-A 12W + 1xUSB-C 18W PD): 5 pikë
 • Pjesa fundore e dyfishtë e portës (USB-A 12W + USB-C 18W): 3 pikë

Tashmë është çështje për të bërë një shumë të thjeshtë për të ditur nëse gjithçka që keni në shtëpi mund të rimbushet me një bazë të vetme. Paketa që ne analizojmë shton gjithsej 8 pikë, dhe karikimi i dy iPad, një iPhone, disa AirPods dhe një Apple Watch, ose tre iPad, një iPhone dhe një Apple Watch ju zgjidh. Shikoni kufirin që mbetet për të shtuar pajisje dhe për të rimbushur kufjet e PS4, një iPhone tjetër, një tjetër iPad Pro, etj. Një element që kit nuk përfshin (dhe është një turp sepse do të ishte tashmë i përsosur) është pjesa e fundit e portës së dyfishtë, me një USB-A 12W (perfekt për një iPhone ose iPad) dhe një USB-C të Dorëzimit të Energjisë 18W , e cila është perfekte për iPad Pro ose karikimin e shpejtë të iPhone tuaj. Sigurisht, mund të blihet veç e veç.

Cilësia dhe vëmendja në detaje

Për të gjitha ato që kemi thënë, duhet të shtojmë se kjo bazë është ndërtuar shumë mirë. Madeshtë bërë prej plastike, ky model është i bardhë (ekskluziv për Apple Store) por ka edhe të zezë, por mos mendoni se ndjenja është materiale e lirë sepse nuk është aspak e tillë. Të gjitha pjesët janë mjaft solide, lidhja midis tyre është shumë e fortë, dhe materiali tekstil i bazës wireless dhe ngarkuesit për Apple Watch është një përfundim shumë i mirë. Kur është e bashkangjitur, baza duket si një copë e vetme pavarësisht modularitetit të saj.

Scosche është kujdesur shumë për të gjitha detajet dhe nuk ka rënë në një gabim që kryejnë bazat e tjera: mbështetësja vertikale lejon që iPad të vendoset me kaseta mbrojtëse të trasha, diçka shumë e rëndësishme sidomos kur ka fëmijë në shtëpi. Baseshtë baza e parë e këtij lloji që kam provuar dhe më lejon të vendos iPads të fëmijëve të mi me kutitë UAG, madje edhe iPad Pro me kutinë mjaft të trashë të tastierës Logitech përshtatet pa probleme.

Mendimi i redaktorit

Me këtë bazë karikimi Baselynx, Scosche na ofron diçka unike në treg: një bazë me shumë pajisje, modulare, e zgjerueshme, e personalizueshme plotësisht dhe e aftë të rimbushë të gjitha pajisjet e shtëpisë tuaj me një prizë të vetme. Nëse kësaj i shtojmë disa përfundime të mira dhe një dizajn të arritur mirë, si dhe detaje të tjera të tilla si të qenit në gjendje të vendosni iPad me kaseta mbrojtëse të trasha, ne mund ta rekomandojmë atë vetëm për këdo që kërkon të rimbushë të gjitha pajisjet e shtëpisë pa probleme hapësinore ose priza. Në dispozicion në të bardhë (vetëm në Apple Store) për 159 € (lidhje) ka një çmim vërtet interesant duke marrë parasysh që ju lejon të rimbushni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Në të zezë për momentin mund ta gjejmë vetëm në faqen e internetit të Scosche (lidhje) por pritet që së shpejti të jetë në dispozicion në më shumë dyqane online, përveç moduleve të pavarura që janë në dispozicion për blerje.

Scosche baselynx
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
159 €
 • 100%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Modular dhe i personalizueshëm
 • Një fole e vetme për të gjitha pajisjet tuaja
 • Dizajn dhe materiale të mira
 • Baza për të vendosur iPad me mbulesë mbrojtëse

Contras

 • Një USB-C më shumë në çantë do të ishte shumë mirë

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.