Apple Watch Series 7 ofron transferim pa tel të të dhënave 60,5 GHz, por nuk është i hapur

Kjo është një nga veçoritë që shtohen në Apple Watch Series 7 dhe që u zbulua në një dokument FCC. Lajmi që vjen nga dora e MacRumors tregon se Seria 7 ofron një mundësi transferimi të të dhënave 60,5 GHz. Ky opsion nuk është i hapur për të gjithë përdoruesit. përdorimi ekskluziv i punonjësve të Apple.

Kjo lidhje ofron një transmetues 60,5 GHz kërkon një "stacion serial pa tel" e patentuar nga Apple me një lidhje USB C që vetëm punonjësit e Apple duket se duhet të dërgojnë të dhëna në orën inteligjente. Në këtë kuptim, nuk ka shumë detaje të funksionimit të këtij transmetimi të të dhënave edhe pse është e vërtetë që as ne nuk do të jemi në gjendje t'i përdorim ato.

Shtë një bazë që lejon transferimin e të dhënave nga Seria Apple Watch 7

Shfaqjet e filtrimit një bazë me një numër serik A2687 dhe siç thamë në fillim punon me një port USB-C. Lidhja midis bazës dhe orës bëhet nga magnetët ashtu si bazat e karikimit për Apple Watch.

EUT përbëhet nga një pajisje e dorës Apple Watch që përmban një modul transmetues të komunikimit të të dhënave pa licencë / përjashtuar 60,5 GHz. Kërkohet një bazë seriale e pronarit pa tel me një modul përkatës 60,5 GHz për të lejuar transmetimin në Apple Watch. Një pajisje e shtrirjes magnetike bllokon Apple Watch në vend në krye të bazës seriale pa tel, duke lejuar komunikimin midis bazës dhe Apple Watch. Baza seriale pa tel mundësohet nga një port USB-C.

Dokumenti i rrjedhur dhe publikuar nga media daton nga fundi i gushtit dhes Analistët e Barclays Blayne Curtis dhe Tom O'Malley, ishin ata që publikuan të dhënat. Me këtë bazë, siç shpjegohet në mes, lidhja lejon transferimin e të dhënave deri në 480 Mbps, e cila është e ngjashme me shpejtësitë e USB 2.0. Mund të jetë që Apple dëshiron të ketë qasje në informacionin e pajisjes pa përdorur portën që ndodhet brenda vrimës për shiritat, me këtë do të ishte më e lehtë për të hyrë në orë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.