Serverët e Apple ri-nënshkruajnë versionet e mëparshme të iOS 11, ne mund të zbresim nga iOS 11

UPDATE: Duket se Apple ka filluar të mbyllë mundësinë e nënshkrimit të versioneve të para-iOS 11 në disa modele

Apple e ka humbur rrugën e saj. Problemet e baterisë, të cilat do të shkaktojnë një numër të madh problemesh për kompaninë me bazë në Cupertino, kanë qenë në lëvizjen e fundit që na tregon se si diçka nuk shkon me Apple.

Në një lëvizje që Apple nuk e ka njoftuar më parë, dhe siç mund ta shohim në IPSW.me, Apple e vë në dispozicion për të gjithë përdoruesit nga një iPhone 5 mundësia e uljes së vlerësimit në iOS 6.1.3, në këtë pajisje posaçërisht.

Në rastin e iPhone 6, 6s dhe 7, Apple na lejon të ulim gradën në iOS 10.2, vetëm versioni para futjes së ndryshimit në menaxhimin e funksionimit të procesorit nëse bateria nuk është në gjendje. Siç ndodhi disa muaj më parë kur Apple lejoi që vetëm iPhone 10s të ulet në iOS 6, kompania nuk ka bërë ndonjë deklaratë zyrtare. IPhone 6s ishte një nga terminalet, pas fillimit të iOS 11, që po tregonte performancën më të keqe dhe gjithnjë e më shumë përdorues po shprehnin shqetësimin e tyre për këtë.

Ne nuk e dimë nëse ka qenë një problem me serverat, një gabim që u ka shpëtuar atyre, dhe cila mund të jetë arsyeja pse kompania e Tim Cook ka lejuar edhe një herë që të gjitha pajisjet të ulen, duke filluar me iPhone 5, dhe ka shumë të ngjarë që ne kurrë nuk do ta dimë, pasi Sapo kjo mundësia është hapur, mund të mbyllet menjëherë.

Nëse dëshironit aftësinë për të ulur gradën e pajisjes tuaj, që kur iOS 11 u lëshua, mos zgjat shume, sepse nëse më në fund është një gabim, Apple do ta mbyllë atë sa më shpejt të jetë e mundur për të parandaluar që terminalet të vazhdojnë të shijojnë versionet e mëparshme, dhe për këtë arsye, versionet e jailbreak që janë lëshuar deri më tani.

Për të qenë në gjendje rikthehuni në një version para iOS 10, ne duhet të vizitojmë faqen e internetit IPSW.me dhe shkarkoni versionin iOS që duam të instalojmë në pajisjen tonë. Pasi ta kemi shkarkuar, duhet të shkojmë në iTunes dhe të klikojmë në butonin Search Update ndërsa shtypim butonin Shift në një PC ose butonin Option nëse e bëjmë atë nga Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jezu dijo

  Si mund ta dimë deri në cilin version mund të zhvendosim?
  Në rastin tim, për shembull, unë dua ta bëj atë në një iPad Mini. A ka ndonjë mënyrë për ta zbuluar?

  1.    Salla Ignatius dijo

   En http://www.ipsw.me mund ta shihni, thjesht duhet të zgjidhni iPad dhe të klikoni në modelin tuaj.

   1.    Luis dijo

    dhe si mund të bëhet sepse në iphone 6 nuk lejon ta bësh më

  2.    Oscar dijo

   Përshëndetje shoku, kur hyni në atë faqe dhe vendosni modelin tuaj, del një firmware i ndryshëm, sepse ato me X janë ato që NUK MUND t’i instaloni. Duket se ishte një gabim i Apple dhe ata tashmë e kanë hequr atë, kështu që ne jemi si më parë. Pershendetje

 2.   Kk dijo

  Nuk shkon më për vitet 6-të

 3.   Gio dijo

  Ata nuk po punojnë më, ata ndaluan së nënshkruari në iPhone 6

 4.   Antonio Jose Masia dijo

  Dhe çfarë lidhje me Watch OS? Duhet të jetë në gjendje të bëjë gjithashtu. Kur azhurnohet në iOS 11, Watch OS duhej të azhurnohej gjithashtu ...

 5.   Manel dijo

  Çfarë bezdie zotërinj, unë filloj procesin e uljes së një 6s nga 11.2.5 në 10.3.3 dhe në momentin që ata ndalojnë së nënshkruari, çfarë kurve të plotë ...

 6.   Alexander dijo

  E mahnitshme. Shpresojmë se do të shërbejë në mënyrë që në të ardhmen t'i lënë ata të zgjedhin me cilin sistem të qëndrojnë ...

 7.   Luis dijo

  Nuk funksionon, sapo provova dhe në iPhone 6 jep një gabim

 8.   Luis dijo

  Sapo provova dhe në iphone 6 dhe ios 10.3.3 nuk funksionon

 9.   Xhon Xhorman dijo

  gënjeshtrat e pastra nuk i shërbejnë më mollës së goditur