Sphero prezanton robotët e tij të mrekullueshëm të Star Wars

Sphero prezanton vetëm në kohë për sezonin e Krishtlindjeve dhe para premierës së filmit të ri Star Wars (The Last Jedi) robotët e tij të rinj të kontrolluar nga smartphone, duke arritur të mbledhë së bashku drogat më të famshme në kinema në katalogun e saj: BB-8, R2 D2 dhe BB-9E i ri.

Me një diapazoni i lëvizjes deri në 30 metra dhe një shpejtësi që mund të arrijë deri në 7 km / orë Toyshtë lodra perfekte për të vegjlit (ose të rriturit) e shtëpisë, dhe ata gjithashtu do të kenë mundësinë të mësojnë të programojnë falë aplikacioneve që ekzistojnë në App Store dhe Google Play. Prezantimi i produkteve të tyre është përfunduar me një video dhe më shumë informacion që ne ofrojmë më poshtë.

Gjithkush e njeh mitikun R2 D2 dhe të riun, por po aq të famshëm BB-8. Ky model është pasardhësi i droidit të suksesshëm me të cilin Sphero arriti famë botërore, dhe ka karakteristika të reja të tilla si një platformë simulimi holografike. Modeli i fundit i paraqitur është BB-9E që do ta shohim në filmin tjetër Star Wars i cili hapet këtë sezon të Krishtlindjeve, duke filluar nga 15 dhjetori. Dy robotët sferikë arrijnë shpejtësi deri në 7 km / h dhe kontrollohen nga një smartphone i lidhur me Bluetooth falë aplikacionit falas të disponueshëm në App Store. Nga ana e tij, R2 D2 mund të kalojë nga pozicioni bipedal në trekëmbësh, siç ndodh në filma.

Të gjithë kanë drita dhe tinguj LED, dhe nëse shikoni filmat e tyre me ta ata do të reagojnë kur shihen në ekran, ata madje mund të ndërveprojnë me njëri-tjetrin nëse keni më shumë se një. Ata gjithashtu kanë një aplikacion, Sphero Edu, i cili lejon përdoruesit të fillojnë programimin. Të dy të rriturit, edukatorët ose fëmijët mund të fillojnë ta mësojnë këtë gjuhë në një mënyrë argëtuese dhe ndërvepruese. Modelet e Star Wars BB-8, BB-9E dhe R2-D2 të Sphero janë në dispozicion në El Corte Inglés dhe në dyqanet në internet si Amazon:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.