Sphero prezanton New Star Wars Droid R2-Q5 

Pa dyshim, robotët Sphero janë një pjesë e rëndësishme për t'i sjellë robotët më afër përdoruesve dhe është se pasi panë fillimin e BB-8 vitin e kaluar 2015, droids të rinj kanë mbërritur në treg që ndjekin urdhërat që ne dërgojmë nga tonë pajisja iOS, ky është rasti i R2-D2 dhe BB-9E.

Tani Sphero shton një tjetër përbërës të ri në familje, në këtë rast është R2-Q5 i cili është i frymëzuar nga saga Star Wars Droid. Në këtë rast protagonistët janë R2-D2 dhe C-3PO, dhe ata janë gjithashtu personazhet e vetëm në sagën e filmit, Star Wars që shfaqen në të gjithë filmat e George Lucas.

Por duke lënë mënjanë filmin, duhet të themi se kjo është një lodër dhe modeli i ri R2 i jep përdoruesit kontrollin falë pajisjes iOS që lejon lëvizjen dhe ndërveprimin me të. R2-Q5 ka një ngjyrë të ndryshme nga modelet e mëparshme dhe është e sigurt se Dashamirët e Star Wars do ta pëlqejnë.

Ajo që nuk jemi më aq të sigurt se e duan është çmimi i shitjes së këtij Droid ya que ne po flasim për 200 dollarë. Disa kohë më parë i njëjti Sphero ishte shitur ekskluzivisht në një botim të kufizuar prej 100 njësive, por tani mund të blihet në disa dyqane në Shtetet e Bashkuara. Ky R2-Q5 ka një fund të zi me shkëlqim, nuanca ari mat, ai gjithashtu ka dritat e tij LED dhe kryen lëvizje të ngjashme me ato të drogave të mëparshme të Sphero, por me siguri tërheqja që ka saga e filmit bën që shitjet të rrjedhin midis ndjekësve të tij. Momenti kur mund të fillojë shitjet e tij në vendet e tjera është i panjohur, por në Amazon ne gjejmë modelin e bardhë për momentin, le të shkojmë në atë normal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.