Wallpapers-et më të mira malore për iPhone

Ngjyrat e iPhone 14 Pro

Tani që kemi me vete iPhone 14 të ri, të prezantuar të mërkurën e kaluar, ju sjellim një përzgjedhje të sfondeve më të mira për atë model krejt të ri që keni rezervuar dhe që së shpejti do t'i keni në duart tuaja. Me këtë rast ju sjellim sfondet më të mira malore për iPhone. Jam i sigurt se do të jenë të mrekullueshëm dhe do t'i shijoni shumë. Le të fillojmë.

Para se të nisemi në punë dhe të vendosim shumë imazhe malesh për të dekoruar iPhone-in tuaj të ri, dua të shpjegoj pak si të vendosni një letër-muri në terminal. Ju mund ta dini tashmë se si është bërë, por nuk dhemb kurrë. Megjithatë, ne duam që ata që kanë blerë së fundmi iPhone të mund të ndjekin këto hapa të thjeshtë pa pasur nevojë të çmenden.

Për të vendosur një letër-muri, ne kemi dy mundësi. Mund të shkojmë direkt në Cilësimet> Wallpaper, më pas Zgjidhni sfondin e ri. Nga atje ne mund ta rregullojmë imazhin në ekranin tonë. Duke pasur parasysh se nëse aktivizohet opsioni Thellësia, sfondi lëviz ndërsa ne anim ekranin. Nëse nuk e duam këtë opsion, atëherë duhet të prekim aty ku thotë thellësi ndodhet në fund të ekranit. Meqë ra fjala, nëse sfondi është Live Photo, mund të aktivizoni efektin Live Photo ose opsionin Thellësi, por jo të dyja në të njëjtën kohë.

Mënyra tjetër është hapja e fotos dhe nxjerrja e menysë dytësore, ne do t'i qasim këto cilësime. Pastaj procesi është i njëjtë.

Kërkoni imazhin e maleve që ju pëlqen më shumë dhe gëzojnë.

Tani po. Mendoj se jemi gati të fillojmë të shfaqim disa imazhe malesh që me siguri do t'ju kënaqin të gjithëve. mes kaq shumë me siguri ka një që ju pëlqen se si duket në iPhone. Le të shkojmë atje !.

Nëse nuk doni të komplikoni jetën tuaj, zgjidhni këtë aplikacion

Një mënyrë për të qenë në gjendje të vendosni sfonde malore në iPhone është duke kërkuar manualisht për imazhin që na pëlqen më shumë nga një mal i caktuar, duke shkarkuar foton dhe duke shkuar te cilësimet siç kemi shpjeguar më parë. Mund të jetë mënyra më e gjatë dhe më e lodhshme, por edhe më personale. Por ka mënyra të tjera që janë më të lehta. Aq sa është si të hysh në një bibliotekë me imazhe malore dhe të zgjedhësh atë që dëshiron. Për këtë ne mund të shkarkojmë aplikacionin Sfondet e maleve. Shtë falas.

Wallpapers malore janë në cilësi HD. Një mënyrë e thjeshtë për të shijuar një peizazh të mrekullueshëm.

Wallpapers malore në imazhe

Le të shkojmë me përzgjedhje që kemi zgjedhur mbi malet.

malet në muzg

Me siguri një nga peizazhet që ndjejmë më shumë në ëndrrat dhe kënaqësitë tona kur gjendemi në mes të qytetit, është të gjendemi buzë një mali në muzg. Ai perëndimi i diellit, që reflekton në mal e bën dritën të ngrohtë dhe në majë të atij shkëmbi monumental na bën të ndihemi shumë të vegjël dhe në të njëjtën kohë shumë të fortë dhe të fuqishëm. Është diçka që të rrëmben dhe të mbush me energji. Kjo është arsyeja pse vendosja e këtyre imazheve si sfond në iPhone mund të bëjë që ta shikojmë atë ne mund të shpëtojmë nga rutina, ta ndjejmë atë forcë dhe të arrijmë ta shtyjmë veten pak më shumë çdo ditë.

Ne vendosim një imazh që përdor zakonisht. Perendimi diellit, uji që bie në formë ujëvare dhe njeriu sikur të ishte milingonë. Më bën të ndihem e veçantë dhe në të njëjtën kohë e pambrojtur para madhështisë së malit.

perëndimi i diellit malor

Një fotografi vlen gjithmonë më shumë se një mijë fjalë. Si mund ta përshkruaj këtë fotografi të një perëndimi dielli, mes disa maleve që mezi duken, por të mjaftueshme për të dhënë atë ndjenjë thellësie dhe relaksi. Ai ajri rozë që ndonjëherë përvetëson qiellin me tonet më të dobëta të diellit që arrijnë në tokë. Një diell që qëndron në majën e malit më të lartë që na thotë se nuk do të arrijmë ta prekim kurrë.

sfond malor

Shumë e ngjashme me atë të mëparshme, por këtu mjegulla nuk është aq e trashë dhe nuk ndërhyn në ngjyrën natyrale të perëndimit të diellit. Një dritë prapa me hije shumë të theksuara që na kujton bukurinë e natyrës.

mali i perëndimit të diellit 3

Një tjetër nga skenat e preferuara, pa dyshim, është të vëzhgosh malet gjatë natës. Kur ka një heshtje thuajse absolute, e thyer vetëm nga vetë natyra, dhe sheh jo vetëm formacionet shkëmbore para teje, por edhe një batanije yjesh që e mbulojnë atë, duke e bërë skenën edhe më të veçantë. Ne do t'ju lëmë këtu disa fotografi që me siguri duke i parë do t'ju çojnë në atë vend të ëndërruar. E vërteta është se të jesh në gjendje ta marrësh gjithmonë me vete, në ekranin e iPhone, është diçka e paçmueshme. Meqë ra fjala, deri tani mund ta keni kuptuar se mund të zgjidhni midis sfondit në ekranin fillestar (kur ndizni telefonin) ose në ekranin ku mund të shohim vazhdimisht ikonat. Është çështje zgjedhjeje. 

malet gjatë natës

nata e maleve 2

Malet-natë-3

Një nga fotot më të preferuara, të paktën për mua, që mund të bëhet gjatë natës, janë ato në të cilat mund të shohim rruga e Qumështit. Nëse jemi me fat që të jemi në gjendje të soditim një mal në të njëjtën skenë, pothuajse kemi një fitues për ekranin e telefonit

mal me rrugën e qumështit

Deri tani ju kam lene ato qe jane per mendimin tim dhe tashme e dini se cfare ndodh me shijet, qe ka per te gjitha ngjyrat dhe te gjitha permasat, por mendoj se nder ato qe kam vene nje do bie si sfond i iPhone i ardhshëm. Ajo që do të doja është t'ju lë disa imazhe të tjera, në mënyrë që të keni më shumë larmi. Shpresoj t'ju pëlqejnë dhe mbi të gjitha shpresoj t'i përdorni sepse sinqerisht, edhe nëse tingëllon shumë përsëritëse. kjo fuqi e lezetshme vlerësoni natyrën edhe përmes ekranit të celularit. Ndoshta do të inkurajohemi të dalim më shumë për t'i parë drejtpërdrejt.

Unë vendosa në radhë të parë një nga të preferuarat e mia dhe atë në iPhone duket super mirë nëse dimë të vendosim ikonat.

Sfondi për iPhone

Montana derë mali mal me drita Mal me sfond mjegull mal i gjelbër mal me sfond kampingu mal me qytet sfond aurora vertigo në sfond malor sfond malor i rrugës

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.