Shërbimi muzikor i transmetimit i Google YouTube Music tani mbështet Siri

Muzika e YouTube

iOS 13 ka ardhur me një numër të madh të risive në seksione të ndryshme, jo vetëm vizuale si modaliteti i errët, por edhe në çfarë i pa parë. Një prej tyre është hapja e Siri për palët e treta. Kjo ka lejuar shërbime të ndryshme të transmetimit të muzikës, të tilla si Spotify, janë në përputhje me Siri.

Në këtë mënyrë, ne mund t'i kërkojmë Siri të luajë listën tonë të preferuar të dëgjimit, një këngë ose album të veçantë ... Shërbimi më i fundit i transmetimit të muzikës i pajtueshëm me Siri është ai që ofron Google: YouTube Music, një shërbim muzikor që nuk është ngritur mjaft dhe ende nuk është një opsion për shumicën e përdoruesve.

Falë hapjes së Siri API për zhvilluesit, përdoruesit të cilët ata nuk duan të përdorin Apple Music dhe preferojnë të përdorin alternativat e ndryshme në dispozicion, ato nuk do të gjejnë kufizimet e Apple në atë kuptim. Kjo lëvizje ka për qëllim të shmangë sanksionet e mundshme ose hetimet nga organet rregullatore.

Pas azhurnimit të ri të YouTube Music, risia kryesore e të cilit është Integrimi Siri, ne mund t'i kërkojmë Siri të luajë një këngë të caktuar, një album, për të luajtur të njëjtën këngë, për të kaluar në një tjetër në listën për dëgjim ati Përputhshmëria e Siri e YouTube Music është gjithashtu e disponueshme me CarPlay.

Gjiganti i kërkimit nisi YouTube Music në maj 2018 nga YouTube Premium, edhe pse kjo e fundit nuk ka qenë aq i suksesshëm me përdoruesit sa priste kompania dhe shumica e përmbajtjes së tij është në dispozicion falas sot.

Lidhur me shifrat e përdoruesve të YouTube Music, Google nuk ka njoftuar kurrë numrin e pajtimtarëve në këtë shërbim. Sot, Spotify ka 113 milion pajtimtarë që paguajnë që nga 30 shtatori, ndërsa numri i pajtimtarëve të Apple Music arriti në 60 milion në qershor të këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.