Shazam për iPad është azhurnuar për të mbështetur Split View

Shazam iPhone X

Meqenëse Apple njoftoi marrëveshjen e blerjes me pronarët e kompanisë britanike Shazam, kompanisë së Tim Cook iu desh të priste praktikisht një vit derisa Bashkimi Evropian i dha vlerën blerjes, pasi verifikoi se si ajo blerje nuk ndikoi negativisht në konkurrencë dhe pjesën tjetër të shërbimeve muzikore streaming.

Që tani, jo vetëm që është hequr versioni i paguar, Shazam Core, por janë shtuar edhe një numër i madh i veçorive. Për disa orë, nëse përdorni Shazam në iPad, keni në dispozicionin tuaj një azhurnim të ri, një azhurnim të ri që shtoni funksionin Split View.

Falë këtij funksioni, ne mundemi përdorni ekranin e ndarë Shazam me një aplikacion tjetër, ideal për kur duam të marrim shënime për këngët që po njohim përmes aplikacionit, për shembull. Për të përdorur Shazam në një ekran të ndarë, ne duhet të kryejmë të njëjtën procedurë si me aplikacionet e tjera, duke e rrëshqitur aplikacionin në buzë të ekranit ku duam ta vendosim atë dhe të presim një sekondë derisa të shfaqet në një ekran të ndarë së bashku me aplikacionin ekzistues.

Por kjo nuk është e vetmja karakteristikë e re që na ofron azhurnimi më i fundit i aplikacionit Shazam për iPad. Një tjetër risi gjendet në mundësinë e fshini këngët që i kemi njohur më parë rrëshqitja e këngës në njërën nga anët në mënyrë që ajo të zhduket automatikisht nga aplikacioni dhe të mos sinkronizohet me aplikacionin përkatës të muzikës që kemi instaluar në pajisjen tonë.

Shazam, nuk është i disponueshëm vetëm për iPhone dhe iPad, por është gjithashtu në dispozicion për Apple Watch dhe madje edhe për Mac. Përveç kësaj, ajo është e integruar me Siri, kështu që nëse duam të njohim një këngë, duhet vetëm të pyesim asistentin e Apple se çfarë këngë po luan. Sigurisht, është shumë më shpejt të hapni aplikacionin dhe të klikoni në butonin për të njohur këngën.

[aplikacioni284993459]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.