Oprah Winfrey bashkohet me Apple për të krijuar shfaqje televizive

Deri më tani kemi folur për një numër të madh të serive televizive që Apple ka në plan të prodhojë për shërbimin e saj video streaming, por nuk kishim folur për interesi i kompanisë për krijimin e shfaqjeve televizive. Gjithçka duket se tregon se Oprah Winfrey do të jetë e ngarkuar për krijimin e këtij lloji të përmbajtjes.

Oprah nuk është vetëm prezantuese televiziveAjo është gjithashtu një gazetare, producente, aktore, filantropiste dhe kritike letrare, përveç që është nominuar për një Oskar nga Akademia e Hollywood. Ajo është konsideruar gjithashtu gruaja më me ndikim të brezit të saj dhe është emëruar nga revista Time si një nga katër personat që kanë formuar shekujt XNUMX dhe fillimin e shekujve XNUMX.

Vetë Apple ka qenë ajo që ka konfirmuar një partneritet shumë-vjeçar me Oprah për të krijuar shfaqje origjinale që do të përfshijnë aftësinë e saj të pashoqe për t'u lidhur me audiencat në të gjithë botën dhe do të paraqiten si pjesë e një linje të përmbajtjes origjinale të Apple në shfaqjet televizive. me asnjë lidhje me seritë e trilluara që kompania me qendër në Cupertino tashmë ka mbyllur.

Apple ka nënshkruar marrëveshje për të prodhuar më shumë se një duzinë seri origjinaleduke filluar nga seria e trillimeve shkencore "Tregime të Mrekullueshme" te seria teatrale "A po fle" ose seriali vizatimor "Central Park". Midis aktorëve që do të jenë pjesë e kastit të disa prej këtyre prodhimeve gjejmë Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, Kristen Wiig dhe Aaron Paul.

Sipas The Wall Street Journal, shërbimi i transmetimit të videove të Apple mund të shihte dritën në mars të vitit të ardhshëm por për momentin nuk e dimë se si ndërmarrja synon të ofrojë të gjithë përmbajtjen për të cilën kemi biseduar më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.