Ngjyra të reja për shiritat Apple AirTag shfaqen në Amazon

Ngjyra të reja rripa AirTag

Disa ditë më parë Apple zgjeroi numri i ngjyrave të disponueshme në shiritat AirTag. Dy ngjyra të reja u shtuan në gamë: Blue Baltik dhe California Poppy në të dy unazat kryesore dhe shiritat. Kjo lëvizje ndoqi trendin e rritjes së personalizimit dhe larmisë së rripave në mënyrë që të kënaqte një numër më të madh përdoruesish. Megjithatë, lajmet më të fundit janë Shfaqja e ngjyrave të reja në të gjitha rripat AirTag në dyqanin zyrtar të Apple në Amazon. Ky krijon një precedent që prej ato ngjyra nuk janë në dispozicion në faqen zyrtare të Apple, megjithëse është e mundur që në orët e ardhshme ato të jenë.

Ngjyra të reja për shiritat AirTag në Amazon

Aktualisht, Apple u ofron përdoruesve tre pajisje për AirTags: unazë çelësash, rrip standard dhe rrip lëkure. Këto pajisje të njëjta mund të blihen edhe në Amazon. Në fakt, ekzistonte një paralele midis aksesorëve që gjendeshin në faqen zyrtare të internetit dhe dyqanit në treg.

Sidoqoftë, disa orë më parë ngjyra të reja u shfaqën në këto pajisje. Midis tyre është Qitro blu dhe rozë agri në shiritat standardë. Përveç kësaj, Limon Meyer si ngjyra e rrip lekure dhe zinxhir kryesore. Këto ngjyra ishin shfaqur më parë në eBay disa muaj më parë edhe pse mendohej se nuk ishin azhurnime zyrtare, por heqje nga ndërmarrjet e palëve të treta.

Ngjyra të reja për shiritat AirTag
Artikulli i lidhur:
Apple lançon dy ngjyra të reja për shiritat AirTag

Ardhja e ngjyrave të reja tek aksesorët e Apple është vetë një lajm brenda njoftimeve nga kompania. Por kështu është ekskluzivitetin e ngjyrave në Amazon. Realiteti është se nëse hyjmë në faqen zyrtare të Apple nuk mund t'i qasemi këtyre tre ngjyrave të reja. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që brenda dyqanit Amazon ato ngjyra shfaqen si "Përkohësisht jashtë stokut".

Ndoshta ata janë avancuar brenda tregut të udhëhequr nga Jeff Bezos dhe në orët ose ditët e ardhshme do të shohim njoftimin zyrtar për shtyp të Apple ku njoftohen ngjyrat e reja dhe ato tashmë do të shfaqen për komercializim në faqen zyrtare të internetit. Nëse kjo nuk do të ndodhë, dhe do të ishte për t'u habitur, ne do të kishim produkte ekskluzive në një dyqan jashtë Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.