Shfaqet një karikues magnetik për iPhone 12

Disa orë nga prezantimi i iPhone 12 është zbuluar një karikues i ri që mund të përdorë një nga veçoritë e reja i cili do të përfshinte telefonin e ri Apple.

Pas disa orësh do të kemi ngjarjen e prezantimit të iPhone 12 dhe një prodhues i aksesorëve, MPOW, ka zbuluar një karikues të ri magnetik që do të konfirmonte një nga thashethemet e këtij iPhone të ri: magnet të vendosura në pjesën e pasme që lejojnë të lidhin një karikues në telefon në mënyrë që karikuesi të jetë i vendosur në mënyrë perfekte dhe madje të na lejojë të përdorim telefonin gjatë karikimit të tij. Për më tepër, prodhuesi thotë në specifikimet e tij se ky karikues do të punojë vetëm me iPhone-in e ri dhe mund të jetë i papajtueshëm me ato të mëparshëm.

Këtë pasdite ne gjithashtu shpresojmë që Apple të zbulojë një karikues të ri "MagSafe" për iPhone, duke përfituar pikërisht nga këta magnet, dhe që, siç ishte rasti me sistemin e famshëm të karikimit që Macs kanë me vite, do të lejonte që karikuesi të vendoset dhe hiqet në një mënyrë të thjeshtë. e thjeshtë, pa u shqetësuar për vendosjen e iPhone në vendin e duhur për të funksionuar rimbushja. Dizajni i këtij karikuesi Apple mund të jetë shumë i ngjashëm me atë që shohim në imazh, që korrespondon me ngarkuesin MPOW për të cilën po flasim në këtë artikull. Do të ishte gjithashtu një karikues tjetër më i madh, "MagSafe Duo" që do të lejonte karikimin e iPhone dhe Watch Appel. Në thashetheme u fol edhe për disa raste me të njëjtin sistem magnetesh që gjoja do ta bënin iPhone-in e mëparshëm të pajtueshëm me këto karikues, nga iPhone 11 prapa.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.