IPhone 7 shfaqet në një video të re nga të gjitha këndet

iPhone 7 i zi

Koncepti iPhone 7 me Touch ID Touch

Ne vazhdojmë me ritmin frenetik të rrjedhjeve dhe informacioneve të reja nga iPhone 7, aq sa nuk mbaj mend, megjithëse mund të gaboja, që vitin e kaluar morëm kaq shumë informacion nga iPhone 6s në korrik. Vetëm këtë javë mësuam se Apple ka regjistruar markë AirPods, standardet e para të një prototipi të smartphone-it tjetër Apple dhe një video të shkurtër që tregon një iPhone 7 pa portë kufjesh. Sot është shfaqur nje video tjeter, ky më gjatë dhe më mirë duke treguar iPhone-in e ardhshëm.

Ndërsa OnLeaks tashmë kishte avancuar, iPhone 7 që shfaqet në videon vijuese është pasi, për mendimin tim, duhet të ishte iPhone 6, dmth. shumë e ngjashme me modelin e lançuar në 2014 por me ndryshime të lehta që të lustrojnë imazhin tënd. Shembulli më i qartë është ai i linjave për antenat që nuk kalojnë më terminalin nga një pjesë në tjetrën, por qëndrojnë në skajet e sipërme dhe të poshtme.

Videoja e re e iPhone 7

Ndryshimet e tjera kryesore janë dy gjëra për të cilat kemi folur shumë në të kaluarën: mungesa e një porti kufjesh dhe një dhomë më e madhe pa unazë mbrojtëse, duke pasur në vend një deformim në zorrë që gjithashtu e bën atë disi më të hollë. Në video mund të shohim gjithashtu diçka interesante që nuk u shfaq në skemat e para, por në rrjedhjet e fundit: iPhone 7 do të ketë dy folës, i cili do të përmirësojë tingullin kur nuk po përdorim kufje.

Për herë të parë në këtë lloj imazhesh, ne mund të shohim pjesën e përparme të iPhone 7 dhe jo, butonin e shtëpisë ose ID-ja e prekjes nuk do të jetë prekëse, ose të paktën nuk do të jetë në këtë model nëse konfirmohet se është i vërtetë. Më bën përshtypje se gjithçka që po shohim ditët e fundit tregon iPhone 4.7 inç, modeli më i kufizuar që sipas thashethemeve se do të arrijë pa një kamerë të dyfishtë dhe pa një Lidhës Smart. Pse po e them kete? Epo, sepse në diçka që pothuajse asnjë përdorues nuk e pëlqen, duket se në 2016 Apple do të vërë bast në iPhone 7 Plus dhe ne ende nuk mund të përjashtojmë që modeli 5.5 inç të arrijë me atë 3D Touch ID.

Nga ana tjetër dhe si gjithmonë, ne duhet të qëndrojmë skeptikë dhe të mos e japim videon e mëparshme si diçka zyrtare. Në çdo rast, kur lumi tingëllon ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   CindyVM dijo

  Unë mendoj se është shumë mirë që kufjet shkojnë me një kabllo ndriçimi dhe jo me një fole ... Por ndërsa teknologjia po përparon dhe më shumë Apple ... Unë mund të marr një kufje Bluetooth dhe t'i harroj kabllot.

  1.    iOS-të dijo

   +1

 2.   Alexander dijo

  Çdokush ka kufje me Bluetooth dhe nuk do të ishte më një teknologji avangarde, larg saj. Le të shpresojmë se është diçka vërtet e re dhe le të themi tani nëse Apple godet gozhdën në kokë si në nivelin e softuerit ashtu edhe në atë të pajisjes dhe në fund e tejkalon konkurrencën jo vetëm në softuer. Meqenëse në pajisje tashmë është shumë mbrapa lajmeve të shumë të tjerëve.

 3.   Sergio dijo

  Fizikisht është pra
  etikisht e njëjtë me ip6

 4.   Londër dijo

  Çfarë telefoni celular hooooorrriiiiible këtë herë djemtë e mollës u hutuan