ShiftCam është një rast me shumë lente për iPhone

Kamera shift

Kush nga të pranishmit nuk i mban mend ato lente që janë vendosur në objektivin e iPhone tonë dhe që na lejojnë të marrim foton me fisheye tipike, zoom ose të ngjashme? Epo, ShiftCam, është një rast që ju lejon të shtoni deri në katër lente të tjera në Apple iPhone dhe të gjitha të përfshira në vetë kopertinën.

CES në Las Vegas po jep shumë lojë në tregun pasues për produktet e Apple, markave të njohura dhe të tjerët jo aq shumë po paraqesin produktet e tyre për iPhone tonë të dashur dhe në këtë rast ShiftCam, madje ofron një polarizues në mënyrë që fotot tona të dalin shumë më mirë sesa ato që bëjnë tashmë.

Kapaku i kamerave të zhvendosjes

Nga iPhone 7 te iPhone 11 Pro Max

Këllëfët me shumë lente ShiftCam janë në dispozicion për shumë modele iPhone dhe secili prej tyre ka lentet e veta speciale, kështu që ne mund të ndërrojmë shpejt dhe lehtë në varësi të asaj që na nevojitet. ShiftCam Multi-Lens ka dalë në treg për një kohë të gjatë dhe për iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro / Max të ri që kanë një çmim fillestar prej 74,99 $ në 84,99 $ për modelin Matte Black and Matte Transparent të më të madhit të iPhone 11 Pro. Ju mund të shihni të gjitha modelet nga e njëjta lidhje me Faqja zyrtare e ShiftCam.

Një lente makro x20 është maksimumi që mund të gjejmë për modelin iPhone 11 Pro dhe Pro Max, atëherë kemi lentet makro x10, lenten telefoto x4, fisheye 180º dhe polarizuesin në mënyrë që fotoja jonë të mos ketë reflektime përveç rritet kontrasti. Me pak fjalë, është një rast që ka lente të integruara dhe që përdoruesi thjesht vendos në iPhone. Shtë e vërtetë që nuk është më estetike për pajisjen tonë por ato duket se janë mjaft praktike për ata që duan të retushojnë imazhe me këtë lloj lente pavarësisht nga fakti që iPhone ka kamera spektakolare pa pasur nevojë të përdorin këtë lloj aksesori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.