Si ta shikoni drejtpërdrejt ngjarjen e kësaj pasdite "përshëndetje përsëri"

Ngjarja-Molla

Kanë mbetur vetëm disa orë deri në ngjarjen e planifikuar nga Apple për këtë pasdite (ora 19:00 pasdite me kohën gadishullore Spanjolle) dhe atmosfera fillon të nxehet. Me një ide të lehtë të asaj që do të shohim të paraqitur, por me shumë akoma për të zbuluar, Premtimet e sotme do të jenë një nga prezantimet më interesante në kohët e fundit. Ne do të shohim nëse ajo që ata na ofrojnë është në nivelin e tonës hype.

Megjithëse ka mbetur pak kohë, siç them, që Apple të fillojë ngjarjen e saj të quajtur "përshëndetje përsëri", është e mundur që ju ende nuk keni shumë të qartë se si mund ta ndiqni atë drejtpërdrejt. Si zakonisht, Apple do të mundësojë një hapësirë ​​në faqen e saj të internetit për të ndjekur transmetimin dhe për të parë se çfarë ndodh në zyrat e saj gjatë pasdites së sotme., por ekipi juaj duhet të plotësojë një seri kërkesash që ky transmetim i drejtpërdrejtë të jetë efektiv. Le të shohim se çfarë janë ato.

Çfarë ju duhet për të ndjekur transmetimin?

  • Një iPhone, iPad ose iPod touch me Safari në iOS 7.0 ose më vonë.
  • Një Mac me Safari 6.0.5 ose më i ri në OS X 10.8.5 ose më i ri.
  • Një kompjuter me Microsoft Edge në Windows 10.
  • Një gjeneratë e dytë apo e tretë Apple TV me 2 ose më vonë ose një gjeneratë e katërt Apple TV.

Nëse i plotësoni këto kërkesa në pajisjen tuaj, nuk do të keni problem të ndiqni ngjarjen e sotme përmes transmetimit. Edhe pse ka të ngjarë që është, Ne ju rekomandojmë që ta kontrolloni paraprakisht në rast se keni ndonjë pyetje në lidhje me to. Për të hyrë në transmetimin nga një iPhone, iPad, iPod touch, Mac ose PC, thjesht futni kohën e treguar në kjo lidhje, e cila na çon në faqen e ngjarjeve në faqen e internetit të Apple. Nëse kemi një gjeneratë të 2-të ose të 3-të Apple TV, ngjarja do të shfaqet në ekranin kryesor, ndërsa nëse kemi një gjeneratë të 4-të, do të duhet të rimbushim aplikacionin Apple Events për të qenë në gjendje ta shikojmë atë.

Nga iPhone News do të rishikojmë më të rëndësishmen e kësaj ngjarje për ta ndarë atë me të gjithë ju, por nëse doni të zbuloni edhe hollësitë më të vogla të asaj që prezantohet sot në skenën e kampusit Apple, ju rekomandojmë që të ndiqni drejtpërdrejt mbulim nga i cili u ofrojnë kolegëve tanë Unë jam nga mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.