Shijoni videot e fjalës kryesore

Liam

Fjala e djeshme ishte shumë më e shkurtër se ajo që Apple është mësuar, zgjati vetëm një orë. Në atë prezantim Apple filloi, si zakonisht, duke goditur një përmbledhje të shitjeve, pa specifikuar shifrat për Apple Watch për të cilën ai siguroi se është numri 1 në shitje në të gjithë botën në tregun e smartwaches.

Ai gjithashtu foli për riciklimin e të gjitha pajisjeve që ai prodhon përveç se nënvizoi dhe na tregoi përsëri gjithçka që është e mundur të bëhet me një iPad Pro. Në iPhone të Aktualidad ju kemi informuar për të gjitha risitë që u prezantuan: iPhone SE, iPad Pro dhe rripat e rinj prej najloni për Apple Watch.

Por gjatë prezantimit, Apple na ofroi disa video ku mund të shihnim aspekte të ndryshme të metodologjisë së punës dhe funksionimit të kompanisë kur dizajnon pajisjet e saj. Në fjalën kryesore mund të shihnim disa video, por ne do të nxjerrim në pah vetëm katër, katër që tërhoqën më shumë vëmendje.

Kryefjala filloi me video përkujtimore e 40 viteve të kompanisë, duke përmbledhur në 40 sekonda faktet më të rëndësishme dhe të rëndësishme të Apple. Ky përvjetor festohet më 1 Prill.

Green shet më shumë. Riciklimi është thelbësor për të vazhduar mbushjen e botës me pajisje elektronike. Apple është një nga kompanitë më të përkushtuar ndaj mjedisit dhe gjatë fjalës kryesore ai na prezantoi me Liam, robotin që është përgjegjës për riciklimin e të gjithë përbërësve të iPhone.

Një tjetër pikë e rëndësishme e fjalës kryesore ishte Bashkëpunimi i Apple në fushën mjekësore. Ata nga Cupertino kanë bashkëpunuar me mjekë dhe studiues për një kohë të gjatë për t'u përpjekur të zbulojnë patologjitë dhe të përpiqen të ndihmojnë njerëzit me sëmundje të tilla si Parkinson në baza ditore.

Për të përfunduar fjalën kryesore, një video e re në iPad Pro 9,7 inç nuk mund të mungojë, ku ata nga Cupertino treguan përsëri të gjitha funksionet Na ofron në një madhësi më të vogël, por me të njëjtat karakteristika si iPad Pro 12,9 inç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.