Shikohen kufje të reja AirPods X dhe në vesh

AirPods Pro

Thashethemet për produktet e firmës Cupertino nuk ndalen për shkak të një virusi ose diçkaje të ngjashme me të. Megjithëse imagjinoj se gjëja e fundit që kemi në mendje është të lançojmë veten për të blerë produkte që nuk konsiderohen të veçanta. Sido që të jetë, Disa nga produktet më të vlerësuara të Apple janë pikërisht AirPods, dhe firma dëshiron të shfrytëzojë patë që vendos vezët e arta me një model të ri të përqendruar në atletë. Por nuk ndalet këtu, kufjet e shiritave të kokës do të kemi gjithashtu, çfarë kuptimi ka kjo? Epo, kjo është ajo që ne pyesim veten.

Dhe është se sipas AppleInsider kompania kishte planifikuar të prezantonte një kufje të re të shiritave gjatë WWDC të këtij viti e cila aktualisht është "në pritje" sine vdes. Shumë folën për AirPods Pro "Lite", por gjithçka tregon se ky produkt është në të vërtetë një model i AirPods më i përqendruar në aktivitetin fizik dhe sportet, domethënë, me një çmim të përmbajtur dhe karakteristika më të ngjashme me AirPods normale, por me një dizajn që favorizon përdorimi i tij gjatë trajnimit, dhe deri më tani e vetmja alternativë e vërtetë është Beats ose AirPods Pro.

Ky model do të quhej AirPods X dhe do të kushtonte rreth 179 euro, projektuar tërësisht për atletët dhe veçanërisht vrapuesit. Këto kufje do të dilnin në treg në tremujorin e fundit të këtij viti. Por surprizat nuk qëndrojnë këtu sipas Jon prozator, i cili ka rrjedhur këtë informacion (@jon_prosser) por ne do të kemi gjithashtu një kufje që do të jetë në dispozicion nga afërsisht qershori me një çmim të pabesueshëm prej 350 eurosh, me karakteristika të ngjashme me AirPods por dizajnin e një kufjeje tradicionale. Ajo që nuk e dimë me siguri është se në çfarë mase Apple do t’i paraqesë ato nën markën e saj ose do të vazhdojë të përfitojë nga Beats.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.