Si të shikoni fjalëkalimet tuaja të ruajtura në iPhone

IPhone është bërë aleati kryesor i ditëve tona Në shumicën e rasteve, aq sa jo pak përdorues hasin probleme kur hyjnë në shërbime të caktuara në internet pasi të jenë ulur para ekranit të PC-së ose një pajisje tjetër.

Sidoqoftë, të gjithë ne që ruajmë fjalëkalime të caktuara për aplikacione dhe faqe në telefon, jemi të mirëpritur. Ne do t'ju mësojmë se si të shihni dhe menaxhoni të gjitha fjalëkalimet tuaja direkt nga iPhone ose iPad për kur ato janë të nevojshme. Një detyrë e thjeshtë, por që mund të na shpëtojë në më shumë se një rast.

Ju jeni në ekranin e një PC ose përmes pajisjes së një të njohuri dhe dëshironi të përdorni një aplikacion ose një shërbim të caktuar dhe nuk jeni mësuar të futeni në të sepse keni gjithçka të automatizuar në iPhone ose iPad tuaj. Somethingshtë diçka që tingëllon si pothuajse të gjithë ne, megjithatë, duke pasur iPhone tuaj në dorë këtë detyrë ka një zgjidhje të lehtë:

 1. Shkojmë te aplikacioni settings i iPhone
 2. Ne drejtohemi drejt funksionalitetit Llogaritë dhe fjalëkalimet
 3. Klikoni mbi: Fjalëkalimet për aplikacionet dhe faqet, hyrja me Touch ID tonë ose përmes kodit të zhbllokimit
 4. Ne përdorim motorin e kërkimit dhe përdorim fjalëkalimin direkt pa nevojën e hapave të mëtejshëm

Është mjaft e lehtë, gjithashtu, nëse shtypim butonin "Redakto", ne do të jemi në gjendje të ndryshojmë parametrat dhe faqen në internet të cilës i është caktuar ajo fjalëkalim. Për më tepër, në listën e fjalëkalimeve, nëse rrëshqasim njërën prej tyre nga e majta në të djathtë, do të mund ta fshijmë atë nga iCloud dhe nuk do të ruhet më.

Nëse nuk jemi të sigurt për atë që po kërkojmë, mund të përdorim motorin e kërkimit dhe të vendosim fjalë kyçe që do të na japin hyrje të shpejtë në këto fjalëkalime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Edison dijo

  Ku ruhen fjalëkalimet? nga askund ata të gjithë janë fshirë si mund t'i rikuperoj ato?

 2.   Elijah dijo

  Nuk mund të shikoj fjalëkalimin tim për një llogari të postës elektronike të Exchange Traveller që kam në iphone 8 tim
  Nuk shfaqet në menunë Fjalëkalimet e faqeve të internetit dhe aplikacioneve!
  Klikoj tek Llogaria dhe shoh vetëm pikat por nuk mund ta shoh!