MacBook Pro i parë me Touch Bar do të dërgohet të hënën

MacBook Pro

Lirimi me këste i gamës së re të laptopëve "Pro" të Apple ka zemëruar disa nga stafi, megjithatë gjërat në Palacio janë të ngadalta. Lajm i mirë për ata që e rezervuan atë në vrapimet e para, dhe kjo është që dërgesat po konfirmohen për ata përdorues, prandaj, Njësitë e para të Apple MacBook Pro të ri do të jenë në shtëpitë e pronarëve të tyre të rinj duke filluar nga e hëna. Sidoqoftë, datat e porosive që mund të bëhen tani nuk ndryshojnë, të cilat vazhdojnë të kenë një pritje prej dhjetë deri në dymbëdhjetë ditë, të paktën.

Duket se disa lexues të faqes në internet 9To5Mac Ata kanë informuar ekipin e tyre të shkruar që UPS po konfirmon dërgesat e pajisjeve me dërgesat e vlerësuara për të hënën e ardhshme. Kështu, duket se dërgesat e produktet e rezervuara më 27 tetor janë pas mbërritjes. Por siç kemi thënë, porositë në faqen e internetit vazhdojnë të kenë një kohë mjaft të lartë të dorëzimit.

Duket se nuk ka asnjë diferencim midis modelit 13 dhe 15-inç, me sa duket ata po marrin njoftimet e transportit në vend të tyre.

Në këtë mënyrë, ne mund të vlerësojmë se kohët e dorëzimit do të fillojnë të ulen rreth dhjetorit, pasi Apple pëlqen të sigurojë një stok të mirë për blerjet e Krishtlindjeve, kohën kur blihet më shumë përmbajtje elektronike e konsumatorit në dyqane. Sidoqoftë, MacBook Pro nuk ka qenë pa polemikë, shumë prej tyre kanë qenë media që kanë përfituar nga projekti i fundit i Apple duke u përpjekur të diskreditoni fuqinë dhe performancën e tij, kur realiteti është se asnjë pajisje portative nuk mund të gjendet në treg që të ketë TouchBar, ForceTouch ose tastierë me një mekanizëm fluture. Kështu janë gjërat dhe kështu ju themi neve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.