Shitjet e AirPods thyejnë rekordet të Premten e Zezë

AirPods

Një raport që sapo u shfaq tregon se Shitjet e AirPods të Premten e Zezë javën e kaluar kanë qenë spektakolare. Pa dyshim, është një fenomen i denjë për t’u studiuar. Së pari, sepse gjëja logjike është që blerësi i AirPods duhet të jetë përdorues i një iPhone, nëse dëshiron të përfitojë nga të gjitha karakteristikat e kufjeve.

Dhe së dyti, sepse tregu është i përmbytur me pajisje me karakteristika dhe dizajn "të ngjashëm", me çmim shumë më të ulët se ai i Apple. Dhe me të gjitha këto pengesa, ata janë zotërit e ndyrë të renditjes së shitjeve.

Patjetër Apple sapo ka botuar një artikull ku siguron që shifrat e shitjeve të të gjitha AirPods Origjinalët e Apple në këtë javë të së Premtes së Zezë që sapo përfunduan janë spektakolare.

Fondi i investimeve Wedbush ka deklaruar sot se Apple AirPods kryeson listën e kufjeve më të shitura në Amazon në javën e së Premtes së Zezë. Ai siguron që shifra është spektakolare, madje mund të ketë qenë më mirë, pasi ato ishin shitur në disa kanale shpërndarjeje.

Kjo nënshkrim vlerëson se rreth 90 milion njësi do të shiten këtë vit midis dy modeleve të AirPods të shitura aktualisht, AirPods të gjeneratës së 2-të dhe AirPods Pro.

Ata gjithashtu parashikojnë shitje të mira për 2021, me një rritje të pritshme të shitjeve prej 27%, duke arritur kështu shitjet 115 të mitur të njësive në vitin e ardhshëm. Në të njëjtën mënyrë, United Daily News shton se Java e së Premtes së Zezë është sezoni më i madh i blerjes së pajisjeve elektronike në SH.B.A.

Shitjet e AirPods për tremujorin e katërt të këtij viti pritet të përputhen me shitjet për tre tremujorët e mëparshëm. Të gjitha këto shifra përfshijnë dy modelet AirPods, pa e ditur se cili nga të dy është shitësi më i mirë. Do të ishte shumë interesante të dihej, pasi ndryshimi i çmimit midis dy modeleve është shumë i dukshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.